Přijďte fandit Černým andělům na mezinárodní turnaj Českého porcelánu Dubí

Hráčky mistrovského DHK BaníkMost čeká po dvojzápase s německými vicemistryněmi z Thüringeru další mezinárodní měření sil. Od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna se totiž v mostecké sportovní hale koná další ročník mezinárodního turnaje Českého porcelánu Dubí. Kromě Černých andělů se ho zúčastní také Zvezda Zvenigorod (RUS), Nantes Loire Atlantique Handball (FRA) a HC Thüringer (GER).

Doposud jsme tento turnaj pořádali každý druhý rok, letos jsme na základě zájmu zahraničních týmů toto pravidlo porušili. Naší snahou bylo co nejkvalitnější obsazení i s ohledem na to, že jsme se ucházeli o kvalifikaci Ligy mistrů,“ vysvětlil Radek Maděra, jeden z organizátorů turnaje. O účast projevily zájem i další špičkové týmy z Německa, Francie i Ruska, kapacita turnaje je ale omezená, takže bylo nutné i odmítat. I přesto se mají diváci nač těšit, v každém z týmů je široká škála reprezentantek z řady evropských zemí, včetně Česka i Slovenska. V Thüringeru například působí česká reprezentantka Iveta Luzumová, k oporám téhož týmu patří také Slovenka Lydia Jakubisová. A kromě skvělých sportovních zážitků stojí za zmínku i trofeje, které pro turnaj vyrábí Český porcelán Dubí.

Zvezda Zvenigorod patří dlouhodobě k nejlepším házenkářským týmům nejen v Rusku, ale i v Evropě. V loňské sezoně jim patřila čtvrtá příčka v domácí soutěži, patří ale ke standardním účastníkům evropských pohárových soutěží. V loňském roce mu sice účast v poháru jen těsně unikla, letos ale bude Zvenigorod hrát Pohár EHF, stejně jako Černí andělé. Turnaje Českého porcelánu Dubí se ruský tým účastnil už v loňském roce a byl jedním z těch, kdo po dobrých zkušenostech projevili zájem o účast i letos.

Nantes Loire Atlantique Handball od roku 2014 vede současný kouč české ženské reprezentace Jan Bašný. Dobře známé zázemí mostecké sportovní haly, kde se hrají i reprezentačních utkání, v kombinaci s kvalitními soupeři, přiměly reprezentačního trenéra přihlásit se se svým týmem do turnaje. Nantes patří dlouhodobě k francouzské i evropské házenkářské špičce, je rovněž tradičním účastníkem Poháru EHF, ačkoli letos poprvé mu účast těsně unikla.

Thüringer HC dlouho kraloval Bundeslize, v uplynulé sezoně ale získal titul vicemistra. Patří k pravidelným účastníkům Ligy mistrů, a také letos se objeví v kvalifikaci, odkud velmi pravděpodobně postoupí. S DHK Baník Most německý klub dlouhodobě spolupracuje, tradicí se stal každoroční doublematch na úvod přípravné zápasové sezony. Když v Thüringeru zjistili, že se turnaj v Mostě uskuteční, projevili zájem se ho také zúčastnit, takže v Mostě tráví celý přípravný týden.

ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE

PÁTEK 11. 8.

17:00 – DHK Baník Most vs. Zvezda Zvenigorod

19:00 – Thüringer HC vs. Nantes Loire Atlantique HB

SOBOTA 12. 8.

17:00 – Thüringer HC vs. Zvezda Zvenigorod

19:00 – Nantes Loire Atlantique HB vs. DHK Baník Most

NEDĚLE 13. 8.

10:00 – Zvezda Zvenigorod vs. Nantes Loire Atlantique HB

12:00 – DHK Baník Most vs. Thüringer HC

I v tomto případě platí, že všechna přípravná utkání jsou otevřená i pro veřejnost za dobrovolné vstupné.