Přijďte fandit starším dorostenkám v boji o titul

Boj o titul svedou kromě žen také starší dorostenky Černých andělů. A první finálové utkání proti Porubě je čeká už v neděli 13. května na domácí půdě.

S týmem Poruby už jsme se měli možnost konfrontovat v rámci Českého poháru, ale tentokrát se bude jednat o trochu jiný zápas, protože nyní je náš tým poměrně výrazně oslabený. Už zápas proti Plzni jsme museli zvládat se čtyřmi spojkami. To je v tuto chvíli místo, kde se potýkáme s největšími problémy, protože kvůli zraněním nemůžeme počítat s Barborou Srpovou a Lucií Macháčkovou, dlouhodobě je mimo hru Veronika Šípová a od mistrovství světa středních škol v Kataru je zraněná i Barbora Hrbková. V těžkém zápase s Plzní jsme se proto museli spolehnout na trojici Veronika Mikulášková, Adéla Ulbertová a Veronika Dvoříáková a je velmi dobře, že nám v zápase pomohla Sára Kovářová, protože se třemi spojkami bychom utkání proti Plzni jen těžko zvládli,“ vysvětlil trenér starších dorostenek Peter Sabadka. Do domácího utkání proti Porubě by ale měla v neděli nastoupit prakticky totožná sestava, která si naposledy před domácím publikem vedla úspěšně proti Plzni.

Utkání o titul nebudou snadná, Poruba je na tom podobně jako my, má hráčky se zkušenostmi MOL ligy, zřejmě nejvýraznější postavou jejich týmu je Eliška Desortová, která nastupuje pravidelně i za ženský tým. Myslím, že začínat finále na domácí půdě je trochu nevýhoda, ale budeme se snažit, abychom před domácím publikem uspěli, a věřím, že nás naši fanoušci přijdou podpořit,“ doplnil trenér.

Finálová série starších dorostenek se totiž hraje pouze na dva zápasy pohárovým způsobem. První z nich odehrají Černí andělé na domácí palubovce v neděli, k dalšímu utkání vyrazí v následujícím týdnu do Poruby.

Zápas starších dorostenek DHK Baník Most proti Porubě začíná v neděli 13. května v mostecké sportovní hale od 14:30 hodin.