Přípravy na nedělní zápas Poháru EHF proti Metzingenu vrcholí

Házenkářky Černých andělů čeká v neděli zápas třetího kola evropského Poháru EHF, ve kterém se na domácí půdě postaví proti německému Metzingenu. Soupeři, který je ve stejné soutěži před dvěma lety vyřadil. O to lépe se na něj chce mostecký tým přichystat.

Los nám tentokrát příliš nepřál, je to smůla, že jsme na stejného soupeře narazili po dvou letech opět. Každopádně to budeme mít neskutečně těžké. Já osobně mám obrovský respekt vůči německé házené, protože jí velmi dobře znám. Metzingen prošel za poslední roky obrovským vývojem a patří k trojici nejlepších týmů Bundesligy a navíc i letošní sezonu má velmi dobře rozehranou. Je to silný tým, který hraje silovou házenou. Můžeme se těšit, že do Mostu zavítá po fyzické stránce velmi vyspělé družstvo, které má obrovský potenciál,“ nastínil trenér Černých andělů Peter Dávid, na co se mohou fanoušci těšit.

Rozhodně to ale neznamená, že by mostecké házenkářky skládaly zbraně už předem. Naopak, příprava na nedělní střetnutí je velmi důkladná. „Už v uplynulých ligových zápasech jsme se snažili si vyzkoušet i některé herní varianty, které bychom mohli v poháru využít. Informací o soupeři je k dispozici poměrně dost, takže se připravíme nejlépe, jak to půjde. Extrémně důležitá pro nás byla i středeční výhra nad Slavií. Psychika hraje v těchto zápasech velkou roli a určitá dávka sebevědomí nám může jen pomoci. Sice víme, kdo k nám v neděli dorazí a že to budeme mít velmi těžké, ale ve sportu je možné cokoli a my se v domácím prostředí budeme snažit ze sebe vydat maximum,“ doplnil trenér.

Utkání třetího kola Poháru EHF začíná v mostecké sportovní hale v neděli 11. listopadu od 18:00 hodin, tak přijďte fandit a podpořit Černé anděly!