Přípravy na sobotní finále vrcholí

Mostecké házenkářky dělí jediná výhra od zisku sedmého mistrovského titulu. A Černí andělé jsou připraveni udělat vše, aby finálová série skončila už po sobotním zápase na jejich domácí palubovce.

Teď už je před námi skutečné finále letošního ligového ročníku. První, velmi důležitou část v Praze jsme velmi dobře zvládli. Slavia se logicky bude snažit finále zdramatizovat, bude možná pod trochu menším tlakem, ale my jdeme do utkání s tím, že chceme zvítězit a sérii rozhodnout. Nebude to snadné, o to ideálněji se musíme na sobotní zápas připravit,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid.

Intenzita tréninků během finálové série už se nezvyšuje, což ale neznamená, že by příprava nebyla dostatečně důkladná. „Sezona je dlouhá a na trénincích už to v této fázi nelze přehánět, protože potřebujeme být v utkání dostatečně fit s věží. Tým ví, co se od něj očekává, je samozřejmě otázka, čím nás bude chtít překvapit Slavia. Finále je hodně o taktice, co je který tým schopen ve své hře změnit a jak na to protivník zareaguje. Ale svou roli samozřejmě hraje i to, kdo má ke konci sezony víc sil. V této fázi se projeví úplně všechno. Kdo má lepší fyzičku, jaké měl kdo výpadky, zdravotní problémy, to se všechno teď vlastně spočítá. Finále je takový pomyslný účet za celou sezonu a my doufáme, že tento účet se uzavře v náš prospěch,“ doplnil trenér.

Spolehnout se přitom bude moci na kompletní kádr, který odehrál první vítězné finálové utkání na Slavii. Do plného tréninkového nasazení se po zdravotních obtížích vrátila i Tereza Eksteinová, takže Černí andělé jsou v plné síle připraveni na sobotní zápas.

Utkání DHK Baník Most proti DHC Slavia Praha začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 18. května od 18:00 hodin. Tak přijďte fandit Černým andělům v bojích o titul!

Případné třetí, rozhodující utkání, je naplánováno na neděli 19. května od 19:00 hodin.