Pro Evu Bezpalcovou je trénování bez týmu peklo

Individuální tréninky a testování se týkají nejen hráček v poli, ale také brankářek. Náročné odpoledne s trenéry tak absolvovala také Eva Bezpalcová, která se do branky Černých andělů vrátila v letošní sezoně po ročním působení ve Španělsku. Pokud ovšem patříte k tak společenským lidem jako je Eva, je pro vás nutnost trávit většinu času doma spíše utrpením.

Ne, že by Růča, Teja a 2 psi byli málo, ale celý kolektiv spoluhráček je úplně něco jiného. Ve 2 trénovat je fajn, ale mě baví být s více lidmi pohromadě, hecovat se, vidět, jak holky makají a přidat se k nim. Měsíc bez nich je už opravdu dlouho. Když to ale jinak nejde, pracuji na sobě podle zadání trenérů,” říkala při rozhovoru s trenéry Eva Bezpalcová.

Eva_duben

Na Evě je znát, že pro ni současná situace není úplně komfortní. V rámci možností se proto snaží trénovat ve dvojici, což má i své výhody. U brankářek je tréninkový plán zase trochu jiný, s Evou pracujeme mimo jiné na zrychlení reakcí a také pohybu. Kromě toho také na celkovém zpevnění těla, aby mohla lépe odolávat střelám soupeřek,“ vysvětlil kondiční trenér Černých andělů Ondřej Václavek.

Eva_test

A testování? Na brankářku jsou kladeny trochu jiné nároky než na hráčky. Nemusí vydržet tak dlouho se pohybovat vysokou rychlostí, na druhou stranu základní kondice je nutná i pro ni. Test rychlosti, který jsme prováděli opakovaně na vzdálenost 30m, je ale pro brankářku stejnou nutností jako pro hráčku. Nakonec jsme se rozhodli provést oba testy, abychom měli srovnání všech hráček. Na obrázku dole můžete jako předposlední vidět 3 opakování rychlostního testu,” dodal trenér Václavek.

Eva_test_podrobne