Proti Krimu to tentokrát bude úplně jiné, říká Jiří Tancoš

Mostecké házenkářky čeká jedno z nejdůležitějších utkání posledních dní, v neděli 10. listopadu totiž budou bojovat o postup v Lize mistrů. Opět se přesunou do chomutovské Rocknet arény, kde přivítají slovinský RK Krim Mercator, nad kterým se jim hned v prvním kole letošního ročníku Ligy mistrů podařilo na jeho palubovce zvítězit. V čem se od sebe budou utkání proti slovinskému týmu lišit a na co se vlastně mohou diváci v neděli těšit, jsme se zeptali trenéra Jiřího Tancoše.

S Krimem jste se hned na úvod letošního ročníku Ligy mistrů střetli a připsali si na konto první vítězství. V čem bude nedělní zápas jiný?

SAL1

Tentokrát to bude něco úplně jiného. Máme k dispozici víc informací o soupeři, viděli jsme víc jeho utkání, která můžeme analyzovat, známe lépe potenciál některých jeho hráček, my sami jsme si na jeho hřišti vyzkoušeli, jakou sílu tento tým má. Měli bychom tedy být na zápas víc připraveni, ovšem všechno tohle platí i opačně, takže pro obě strany to bude úplně jiný zápas. Ve Slovinsku jsme hráli první utkání, nevěděli jsme, co jeden od druhého můžeme čekat, teď už se bude hrát o postup. Myslím, že kromě řady dalších faktorů bude rozhodovat i domácí prostředí, strašně důležitá pro nás bude divácká podpora a také kolik sil nám ještě zbývá a kolik jich ze sebe dokážeme vydat. Já ale věřím, že děvčata ze sebe vydají úplně všechno.

Může hrát roli i úspěch a vysoká výhra Černých andělů nad Prešovem ve středeční ligové předehrávce?

Středeční zápas nám určitě pomohl, je to vzpruha obzvlášť po nevydařeném utkání ve Švédsku a prohře v lize s Porubou. To byly takové dva ukazatele, že hráčky už jsou trochu unavené, ale myslím, že víc psychicky, než po fyzické stránce. Je to hlavně otázka toho, jakou zápasovou zátěž máme za sebou a především, že místo 6-7 tréninků týdně máme najednou 3-4, protože musíme někdy i odpočívat. Připravovat se na následující utkání, odbourávat některé herní nedostatky a ještě se kondičně udržovat ve formě mezi jednotlivými zápasy příliš nešlo. V tom bylo uplynulé období zřejmě nejnáročnější.

Na co se tedy mohou fanoušci v nedělním zápase Ligy mistrů těšit?

SAV44

Chtěl bych, aby diváci viděli tým, který hraje s maximálním nasazením, bez toho, aby jakkoli kalkuloval o výsledku. Znovu se budeme snažit rozložit zátěž na co největší počet hráček, v podstatě půjde o styl hry, který se nám osvědčil v úvodu sezony. Hráčky by měly být svěží po celé utkání a měla by být k vidění velmi dynamická, rychlá házená s velkým množstvím protiútoků. Divácky by to rozhodně mělo být atraktivní utkání, rádi bychom předvedli to, co v kvalifikaci, kde jsme hráli na maximální počet rychlých protiútoků a v maximálním tempu.

Jak se bude v posledním domácím zápase této části Ligy mistrů Černým andělům dařit, se můžete přijít podívat do chomutovské Rocknet arény v neděli 10. listopadu, utkání DHK Baník Most proti RK Krim Mercator začíná v 19:00 hodin. Přijďte fandit Černým andělům!

dhk_10-11_LM_final