Protrápené vítězství v Jindřichově Hradci

Mladší dorostenky se protrápily k výhře v Jindřichově Hradci a také zajištění postupu do Česko-slovenského poháru, který se letos bude konat v Mostě o víkendu 25.-26.5.2019. Jistotu získaly po dnešní výhře 26:21. Jedná se o velmi podobný výsledek, který odehrály v podzimním domácím utkání, které skončilo výhrou Mostu 27:22.

Podle postavení v tabulce se mělo jednat o jasné utkání, opak byl ale pravdou. Hráčky Mostu se na celé utkání zapomněly někde v autobuse, na hrací plochu totiž dle předvedené hry přišly jen jejich postavy v dresech. Jinak si totiž nelze vysvětlit laxní přístup a chodeckou házenou, kterou dnes předvedly. Sice se našly výjimky jako třeba obě brankářky, ale bylo jich opravdu málo. Diváci v hale se museli divit, jestli to je ten stejný tým, který v domácí hale o 2 týdny dříve porazil o 3 branky pražskou Slávii, na jejíž půdě naopak dostaly hráčky Jindřichova Hradce v minulém kole 39 brankový příděl a samy daly jen 17 branek. Ano, opravdu se jednalo o stejný tým, i když v něm bylo několik menších změn. Rozhodně se nejednalo o pohledné utkání, ale podstatné je, že si všechny body se odváží hráčky Mostu.

“Dnes jsme to nebyli my. Chyběla nám rychlost, dravost, chuť do hry. Nedokážu si vysvětlit, co se s našimi hráčkami stalo. Nerad to říkám, ale dnes se na to příliš nedalo dívat. Naštěstí měly aspoň naše brankářky pěkné zákroky, které nás v důležitých chvílích zachraňovaly, v útoku se nám několikrát podařilo dohrát do pivota, což je změna oproti posledním 3 utkáním. Upřímně jsme opravdu rádi, že toto utkání máme za sebou a můžeme se připravovat na závěr sezóny, kdy budeme pořádat Česko-slovenský pohár 4 nejlepších družstev z obou zemí. Sice se nám tím prodlouží sezóna, ale může to být jakási tečka za povedeným rokem. Například Šale máme co vracet, porazila nás na turnaji, který sama pořádala. Prešov jsme letos nepotkali, budeme mít možnost se s nimi poměřit. A Slávia? S tou se potkáváme poměrně často, naše letošní bilance je 1:1, uvidíme, na kterou stranu se překlopí.”

Sestava: Kašparová, Ebrlová, Zemanová, Krbcová, Maxová, Scheihauerová, Jindřichová, Rudincová, Šüttoövá, Borlová, Turčanová a Čásová.

Poslední utkání základní části odehrajeme v domácí hale proti DHC Plzeň v neděli 19.5. od 14:00.
WhatsApp Image 2019-05-11 at 15.29.07