První říjnový víkend? Pět těžkých zápasů…

Inu, co nás o víkendu čeká? Z pohledu diváka to bude předehrávka v mostecké sportovní hale, kdy „A“ tým nastoupí proti Písku, jinak jedou všechny čtyři týmy na své zápasy k soupeřům. Pojďme si tedy jednotlivé duely představit.


WHIL: HC Zlín – DHK Baník Most, 4. 10. 2014, 16:00

Víkend nám zahájí netradičně „A“ tým, který jede v sobotu do Zlína. Tedy na palubovku týmu, kterému se letos zatím daří, dokázal si poradit jak s Pískem, tak s Olomoucí. Zlín se tedy dělí o první příčku s celkem Michalovců, ale ve Zlíně zatím předčasně neslaví, protože ví, že soutěž teprve začala. Proti našemu týmu by tyto body chtěly potvrdit, ale v tom jim (pochopitelně) bude Baník chtít zabránit. S dlouhodobými zraněními, která máme, se snažíme vyrovnat, což se nám ve velmi těžkém zápase se Šaľou podařilo tak napůl. Sice jsme nezvítězili, ale o to více si vážíme vybojovaného bodu, který se nám po chybách v obraně podařilo získat. Nyní se tedy vypravíme přes celou republiku, abychom vybojovali ve Zlíně.


1. liga žen:  TJ Házená Jindřichův Hradec – DHK Baník Most „B“, 4. 10. 2014, 18:30

Na půdu ex-interligového týmu se pojede představit naše rezerva. Jihočešky po loňské neúspěšné sezóně sestoupily o soutěž níže, takže nyní tedy působí v 1. lize. Ale stále mají plný kádr kvalitních hráček, však mnozí fanoušci si jistě pamatují na Kohoutovou, Eliášovou či Krupicovou. Letos se daří Jihočeškám celkem slušně, zatím mají na svém kontě dva body za výhru nad rezervou Poruby a jeden za remízu v Kunovicích. V naší sestavě asi dojde k několika změnám, protože „A“ tým hraje Interligu v obou víkendových dnech, takže nelze čekat vlnu posil.

IMG_8683-1
Liga mladších dorostenek: HK Spartak Ústí nad Labem – DHK Baník Most, 5. 10. 2014, 10:00

Minulý zápas se našim hráčkám moc nepovedl, s celkem DHC Plzeň jsme prohráli 19:30. Nyní ale vyrážíme na regionální derby s Ústím nad Labem, které se s námi dělí o prozatímní třetí příčku ligové tabulky. Ústecký Spartak nejprve prohrál s týmem Hájů 17:25, ale následně zdolal Vršovice tím nejtěsnějším rozdílem – 22:21. Ústečanky mají dvě jedenáctibrankové střelkyně, a obě dvě jsou shodou okolností Elišky – Konáriková a Hálová. To my máme ve svém středu čtrnáctibrankovou Adélu Stříškovou, dále pak tři pětigólové střelkyně – Šípovou, Ulbertovou a Pourovou.


Liga starších dorostenek: SVŠ Plzeň – DHK Baník Most, 5. 10. 2014, 13:00

Letos poprvé zamíří starší dorostenky do Plzně. Soupeřem jim bude tým SVŠ, který se zatím vyhřívá na prvním místě ligové tabulky. Dokázal si totiž poradit jak s Mladou Boleslaví, tak s Vršovicemi. Ze střelkyň lze vypíchnout prakticky celý tým, nejvíce ovšem vyčnívají sestry Galuškovy, které se dělí o druhé místo mezi střelkyněmi s naší Nikolou Holečkovou. Náš tým si v minulém kole poradil s týmem Astry Praha, který porazil 29:9, takže pokud předvedeme výkon z druhé půle proti Astře, body z Plzně by nemusely být nereálné.

DSC_8856
WHIL: DHK Baník Most – Sokol Písek, 5. 10. 2014, 17:00

Ale zápas ve Zlíně není jediným interligovým soubojem, který naše áčko o víkendu čeká. Přes celou republiku se budeme vracet domů, kam v neděli dorazí Písek. Jelikož se jedná o předehrávku čtvrtého kola Interligy, tak i pro Písek to bude druhý víkendový zápas. V sobotu je prověří Olomouc. Utkání bude dozajista náročné nejen na fyzickou sílu, ale i na psychiku, protože sehrát dva duely ve dvou dnech nebude zrovna jednoduché.