První zápas v novém roce odehrají Černí andělé ve Zlíně

V novém roce už se opět rozjíždí nejvyšší ligová soutěž, hráčky Mostu ke svému prvnímu letošnímu utkání MOL ligy vyrážejí do Zlína.

Zlín je kvalitní a silný soupeř, kde působí řada hráček, které mají i přes svůj relativně nízký věk dostatek interligových zkušeností. Jejich současnému umístění v tabulce velmi napomohl vynikající los, kdy ideálně využili příležitosti a na domácí půdě získali potřebné body. V našich silách ale je, abychom je zdolali. I s ohledem na rostoucí tendenci našich výkonů v turnaji Final4 před koncem roku. Od semifinále naše výkonnost rostla a ve finále bylo v naší hře už vidět mnohem více pozitiv. Nakonec jsme Český pohár vyhráli, myslím, zcela zaslouženě,“ uvedl Peter Sabadka, asistent trenéra Černých andělů.

Zatímco Zlín může těžit z výhody domácí, rozlehlé a často velmi chladné sportovní haly, Černí andělé vyrážejí na jeho palubovku bojovně naladěni. „Odjíždíme do Zlína v podstatě ve stejné sestavě, v jaké jsme hráli finále poháru. Sice máme trochu zkrácený týdenní tréninkový mikrocyklus, ale chceme pokračovat v pozitivním duchu a na stejné výkonnostní vlně, jako jsme končili loňský rok. Nemáme tedy na začátku další části sezony žádné velké obavy, ale do utkání půjdeme s přirozeným respektem vůči soupeři,“ doplnil Peter Sabadka.