Publikum nás vždycky skvěle žene kupředu, snad nám pomůže i proti Metzingenu, věří Lucia Mikulčík

Lucia Mikulčík patří už několik sezon k tahounům týmu Černých andělů. Do letošní sezony naskočila po pauze způsobené mateřskými povinnostmi a dnes už zase naplno „řádí“ na palubovce. V dresu mosteckého Baníku pamatuje i předloňské vyřazení s Metzingenem, který je v neděli 11. listopadu znovu soupeřem Černých andělů v evropském poháru.

Patříte mezi několik mosteckých hráček, které pamatují zápas s Metzingenem před dvěma lety. Jak na něj vzpomínáte?

Jak náš, tak soupeřův kádr se od té doby obměnil, takže to rozhodně nebude stejné. Co si ale pamatuji, tak jsme před dvěma lety odehráli celkem dobrý zápas a určitě jsme si v souboji s Metzingenem neuřízli ostudu. Také proto by z nás v tomto ohledu mohly mít jejich hráčky i trochu respekt, protože zas tak výrazný rozdíl to tehdy nebyl.

sla16

Metzingen je zástupce německé házené, kterou díky každoročním přípravným zápasům proti Thüringeru velmi dobře známe. Jejich děvčata jsou vysoká, silově lépe vybavená, ale my bychom je zase mohli uběhat a „oběhat“. Celkem známe jejich hru, víme, jakým způsobem brání. Budeme nejspíš muset střílet i z dálky, ale to se nám v poslední fázi našeho středečního utkání se Slavií celkem dařilo. Myslím, že na tuhle část našeho zápasu se Slavií bychom měli s Metzingenem navázat.

Chystáte se vy osobně nějak na protivníka? Kontrolujete výsledky, koukáte na videa a podobně?

Shodou okolností teď ve středu po zápase se Slavií jsem asi v jednu v noci nakrmila dceru a pustila si zápas s Metzingenem. Takže ano, takhle svědomitě já se připravuji na zápasy.

Před začátkem sezony jsme se spolu bavili, že už se nemůžete dočkat návratu na palubovku, ale tehdy jste říkala, že to ještě není úplně ono. Jak je to dnes?

Cítím se výborně. Teď jsem sice měla trochu výpadek, ale jinak se cítím báječně. Po všech těch změnách, které v mém životě nastaly, házenou pořád miluju a dělám pro ní maximum. Samozřejmě že mi to občas do branky nespadne, ale to se v házené stává. Kdo mě zná, ví, jaký jsem zarputilý obranář, že všechny kolem sebe neustále hecuji, žiju zápasem až do poslední vteřiny. A přesně takové to bude i v neděli proti Metzingenu. Bude to možná tvrdé, ale počítám, že i já pár ran rozdám.

P3

Máte před pohárem s týmem nějaké speciální tréninky?

Ve středu jsme hráli proti Slavii, ale už ve čtvrtek jsme začali s individuální přípravou podle toho, jak byly jednotlivé hráčky v zápase vytížené. Se speciální přípravou se začíná v pátek a trénujeme i v sobotu.

Na co se tedy můžou fanoušci v neděli těšit?

Aby si to diváci dovedli nějak představit, tak pokud nás v létě viděli hrát v přípravě s Thüringerem, mohlo by to být obdobné. Metzingen hraje podobným stylem a má podobný typ hráček, aktuálně je v Bundeslize na třetí příčce. V Německu je tvrdší, rychlejší házená, takže se rozhodně bude na co dívat.

Pokud navážeme na to, co jsme předvedli v poslední části utkání se Slavií, mohli bychom uhrát slušný výsledek. My jsme doma úplně jiní, než venku. Publikum nás ohromně žene kupředu, a pokud fanoušci přijdou stejně jako na utkání se Slavií a vytvoří tak skvělou kulisu, ohromně nám to pomůže. Já měla ve středu během zápasu opět po čase husí kůži, protože divácká kulisa byla úžasná.
Rozhodně bych chtěla všechny pozvat, aby nás přišli povzbudit, naplnili halu a byli naším dalším hráčem na palubovce.