Remíza s Michalovcemi

Obrovské drama zažili diváci v Mostě, kde momentálně druhý Baník hostil vedoucí Iuventu Michalovce. Utkání nakonec skončilo smírně 27:27 (14:16)

Domácí Černí andělé začali lépe, krátce po začátku už vedli 2:0, což ale bylo na dlouhou dobu vše, co domácí hráčky předvedly. Naopak do vedení šel soupeř a v polovině prvního poločasu už vedl o sedm branek. Každý zásah domácích Michalovce rychle trestaly, až na konci poločasu se Černým andělům hlavně díky trefám Simony Szarkové podařilo hrozivý náskok soupeře stáhnout na rozdíl dvou branek.
Druhá polovina utkání začala sérií nepřesností, pak se opět strhla bitva o každý míč. Michalovce si však po většinu druhé půle udržovaly mírné vedení. Tlak domácích v posledních minutách a především výkony Simony Szarkové a Markéty Jeřábkové dotáhly Most až k remíze 27:27.

František Urban, trenér Michalovců: „Chybělo nám troch štěstí na závěr, byli jsme dobře připravení jak po individuální stránce, tak z hlediska celého týmu. Remíza je nakonec fajn, na konec na to všechno při nás stál Bůh.

Markéta Jeřábková: „Za remízu jsme momentálně rádi, ale když si budeme hodnotit celý zápas, tak samozřejmě ne. S Michalovcemi jsou to vždycky těžké zápasy, ať už u nich nebo doma, které se dají srovnat s Evropským pohárem a ty já mám hrozně ráda.

Peter Dávid, trenér Mostu: „Velmi těžko se podobný zápas hodnotí, protože na jednu stranu jsme spokojeni s remízou, ale jinak jsem s předvedenou hrou velmi nespokojen. Jediný kompliment pro náš výkon je, že jsme zápas nikdy nevzdali, ani za velmi nepříznivého stavu. Nezvládli jsme utkání hlavou, problémem byla i hra ve vlastních přesilovkách. Byli jsme velmi dobře připravení, motivovaní, a i když ve druhé části druhého poločasu byl soupeř nalomený, nedokázali jsme už zápas obrátit.