Samostatně trénují také dorostenky Černých andělů

Individuální tréninky se v posledních týdnech netýkají pouze A týmu žen Černých andělů, v domácím prostředí se připravují také týmy starších a mladších dorostenek.

IMG-20200412-WA0000
Ve chvíli, kdy byl vyhlášen nouzový stav, se hráčky rozjely domů a začaly se připravovat podobným systémem jako ženy. Zaměřujeme se tedy na kondici, sílu, vytrvalost a máme k dispozici přesná data z hodinek a díky tomu také každodenní přehled, jak si která z hráček plní své tréninkové povinnosti. Postupem času se příprava upravovala a kondiční trenér Ondřej Václavek hráčkám připravuje tréninkové plány přímo na míru i s ohledem na jejich věkovou kategorii. A výsledky jsou prozatím poměrně slušné,“ vysvětlil Martin Spuchlák, trenér starších dorostenek DHK Baník Most.
IMG-20200414-WA0000

Poměrně dlouhá pauza, kdy se týmy nemohou scházet, je pro všechny něčím úplně novým a snad s výjimkou dlouhodobě zraněných se s ničím takovým hráčky zatím neměly možnost potkat. Na druhou stranu je vynucená přestávka šancí si od náročné sportovní přípravy trochu odpočinout, zregenerovat a pobýt v kruhu rodiny. Trenéři navíc věří, že házená začne po čase hráčkám chybět a následně budou mít mnohem větší chuť se znovu zapojit do společné přípravy.
IMG-20200413-WA0000

Samozřejmě je současná situace pro nás pro všechny komplikovaná, házená je kolektivní sport a chybí nám, že nemůžeme dělat spoustu věcí, které bychom potřebovali. Za současné situace se hodně improvizuje, ale máme výhodu, že hráčky trénují každý den a můžeme s nimi být i na dálku v kontaktu. Ve starším dorostu nás navíc před sezonou čeká obměna. Bude se tvořit úplně nové družstvo a čím dříve se začne standardně trénovat, tím dříve se hráčky budou mít šanci poznat a společně sehrát,“ doplnil trenér.
IMG-20200415-WA0000

IMG-20200416-WA0000