Sázení stromů může být také účinný trénink, ví Veronika Mikulášková

Tréninky a testování s jednotlivými hráčkami neprobíhají jen v Mostě, za některými z hráček se museli trenéři Jiří Tancoš a Ondřej Václavek vydat domů a mnohdy to bylo pěkný kus cesty. Třeba v případě Veroniky Mikuláškové, další z mladých hráček mosteckého týmu, museli trenéři vyrazit až na Hanou, kde za slunečného počasí proběhlo rychlostní testování a kontrola plnění tréninkového plánu. Vše v pořádku, možná dokonce lepší, než trenéři čekali.

Miky_duben

Nemuseli být ale přísnými trenéry, protože podobně jako na palubovce v mostecké sportovní hale, je Veronika v přípravě velmi důkladná i v domácím prostředí. Navíc ještě kromě naplánovaných tréninků pomáhala tatínkovi sázet stromy v kůrovcem zpustošených Oderských vrších. Ideální doplňkový, silový trénink, který se bude hodit.

Miky_test

Veronika je po fyzické stránce velmi dobře připravena. Patří do kategorie hráček, které plní plán ještě přesněji, než je zadáno a ještě je na sebe naštvaná, že to nebylo dobré. Proto jsme během společného setkání zkoušeli, jak lze cvičení provádět, aby se dalo zacvičit a mělo svůj smysl,“ vysvětlil trenér Ondřej Václavek.

Miky_test_podrobne

Tréninky jsou sice náročné, ale až teď v přestávce soutěží jsem zjistila, jaká je dřina práce v lese. Myslela jsem, že je hračka obnovit kousek lesa. Mýlila jsem se. Práce se sekyro-motykou není těžká, dokud v zemi nenarazíte na kámen. Pak je to opravdu dřina, navíc u nás nejsou moc roviny, tak jsem si trochu naposilovala lýtka držením se na místě v prudkém svahu. Za pár let budu mít radost, co jsem pomohla vytvořit, ale už se opravdu těším zpět do haly, prozradila Veronika na závěr testování.