Simona Szarková: Těším se na domácí ligovou atmosféru

Simona Szarková patří už několik sezon k oporám Černých andělů. V té loňské se zařadila mezi nejlepší střelkyně nejen v domovském klubu, ale také v nejvyšší ženské soutěži. A tuto roli potvrzuje i nadále. Titul pro nejlepší střelkyni a hráčku si přivezla v srpnu z přípravného turnaje v Německu a s devíti brankami byla i nejúspěšnější střelkyní Baníku v úvodním utkání MOL ligy proti Bánovcům. Jak se těší na utkání do Šaľy, kde několik sezon působila, a jak tráví volný čas po úspěšném dokončení studia práv, prozradila v krátkém rozhovoru.

V Šaľe jste v posledním vzájemném utkání neuspěli, budete chtít porážku oplatit, nebo jdete do utkání s tím, že startuje nový ročník ligy a začíná se znovu od začátku?

Trochu od obojího. Sice začíná nová sezona a jede se od nuly, ale od minula jsme se, myslím, poučili a na utkání se náležitě připravujeme. V loňském ročníku nejvyšší soutěže jsme se Šaľou hráli dva zápasy, domácí jsme vyhráli desetibrankovým rozdílem a moc jsme netušili, jaký průběh bude mít utkání na jejich palubovce. Teď, když víme, jak se může vyvíjet, se na něj dokážeme lépe připravit. Na druhou stranu ani nevím, jestli má soupeř nějaké posily, moc jsem to upřímně řečeno ani nesledovala.

GO2

Zajímá vás, jak se ostatní týmy v nejvyšší soutěži před sezonou proměnily?

Zaznamenala jsem nějaké odchody a příchody v klubech, registruji to, ale spíše jenom okrajově, nijak zvlášť jsem se tím nezaobírala. Navíc jsme měli dost náročnou přípravu, takže na to ani nebyl čas.

Jak jste si náročnou přípravu „užila“?

Mně tento typ přípravy velmi vyhovoval a strašně rychle mi to uteklo. Hráli jsme spoustu zápasů a věřím, že nám tahle průprava pomůže a odrazí se na našich výkonech v lize a v poháru. Bylo super změřit síly se soupeři z celé Evropy.

Hráli jste se soupeřkami z Rumunska, Běloruska, Ruska, Francie a Německa, je to velký rozdíl oproti týmům z domácí nejvyšší soutěže?

Nevím, jestli bych to uměla správně porovnat, jsou to často dost odlišné herní styly. Třeba německé týmy hrají hodně jeden na jednoho, u nás je to víc kombinační. Ale myslím, že třeba s týmy z nižších německých soutěží je to u nás srovnatelné. Je to hlavně skvělá zkušenost a máme radost z toho, že se můžeme poměřovat i s týmy z Evropy a některé z nich i porazit.

Kromě mistrovského titulu v házené máte čerstvě i magisterský titul ze studia práv. Muselo vám odpadnout hodně starostí?

Je pravda, že si teď užívám volna a je to pro mě opravdu nezvyk. Přece jen jsem se půl roku dennodenně učila, takže teď se chci naplno věnovat házené, protože mám pocit, že jsem ji během školy přece jen trochu zanedbávala. Mám v plánu si nějaký čas oddychnout, pak možná nastoupím do zaměstnání, ale přemýšlím i o tom, že bych ve studiu pokračovala, to se ale ještě uvidí.

Když máte volno a nesportujete, co nejraději děláte?

Mám ráda seriály. Oblíbila jsem si Vikingy, teď koukám na Kingdom, což je z prostředí zápasů MMA, takže vlastně ze sportovního prostředí, které je mi blízké.

N15

Vraťme se ale k házené, patříte mezi nejlepší střelkyně týmu. Počítáte s tím, že se na vás soupeř bude nějak speciálně připravovat?

To je asi běžné, že se soupeř připravuje na nebezpečné hráče protivníka. Já si z toho hlavu moc nedělám, my máme vlastní kombinace, dokážeme se s tím vyrovnat.

Na domácí palubovce se poprvé představíte 16. září, jak se těšíte na domácí publikum?

Těším se moc, už dlouho jsme tu nehráli žádné ligové utkání. Sice jsme zde odehráli přípravné zápasy, ale návštěvnost na ligu bude určitě větší a taky mám moc ráda domácí atmosféru, která je vždycky vynikající.