Sladko kyselé vítězství mladších dorostenek

Souboj sezóny, tak by se dal nazvat souboj mladších dorostenek se Slavií Praha. Minulý víkend to byly právě Pražanky, kdo ovládl PHC. I z toho důvodu přijížděly do Mostu jako favoritky. K jejich překvapení ale domácí hráčky ovládly celý 1. poločas díky efektivitě v útoku a skvělé obraně podpořené brankářkou Srpovou. Náskok domácích postupně narůstal až na 7 brankový poločasový rozdíl 15:8. “V prvním poločasu se nám povedlo téměř vše, co jsme udělali. Velmi dobře jsme tak využili naši přípravu jak v útoku, tak i obraně, kde jsme vyřadili reprezentantky Vostárkovou a Holeňákovou. Škoda jen, že jsme se po přestávce zalekli možného úspěchu, protože tento rozdíl by vyrovnal naši ztrátu z utkání na Slavií.”

Opak byl ale pravdou. Místo navýšení náskoku domácí hráčky ustoupily od své úspěšné hry a jejich náskok se začal rozplývat. Nepomohl ani time-out domácích, a tak se náskok ztenčil až na 1 branku 20:19. V tu chvíli byly hráčky Slávie zpět ve hře, dokonce tahaly za delší konec provazu. Domácí ale zabraly a nezastavilo je ani vyloučení v posledních 3 minutách. Taktickou hrou a bojovností v závěru si domácí připisují cennou výhru 23:20 s dosavadním lídrem tabulky.

“Je to pro nás cenné vítězství nejen kvůli výsledku Slávie z PHC, ale i vzhledem k postavení v tabulce. Je velká škoda, že se nám nepovedlo utkání v Olomouci a na podzim jsme na Slávii neproměnili jasné šance, které jsme v závěru utkání měli, pak by dnešní výhra měla ještě větší cenu a změnila by postavení v tabulce. To se nakonec nestalo, i přesto se nám utkání povedlo. Dostali jsme hráčky Slávie pod velký tlak, ze kterého se dlouho nedokázaly zvednout. Udělali jsme sice hodně technických chyb, ale to k takovému utkání na hranici našich možností patří. Hodně nás držela brankářka Srpnová, důležité ale bylo, že byly všechny hráčky 100% připravené na zápas. To byl základ našeho dnešního úspěchu, který se po minulém týdnu zdál trochu obtížně dosažitelný.

Sestava a branky: Kašparová, Ebrlová, Srpnová, Zemanová 9, Königová, Krbcová, Maxová, Scheithauerová 3, Ležalová 1, Pavlíková 1, Jindřichová 2, Rudincová 4, Borlová a Čásová 3.

“Již ve středu 1.5. nás čeká utkání v Kobylisích, takže budeme mít kratší čas na přípravu než obvykle, ale to by neměl být problém. V domácí hale odehrajeme ještě závěrečné utkání základní části s Plzní v neděli 19.5.”

2b03e168-23fe-4336-a82b-5ad291a0c9c7