Sobotní zápas Černých andělů proti Bánovcům už od 16:00 hodin

Mostecké házenkářky čeká o víkendu utkání proti týmu z Bánovců nad Bebravou. Tentokrát se proti sobě postaví obě družstva už od 16:00 hodin odpoledne, a i když by se mohl zdát souboj prvního týmu tabulky s posledním divácky méně atraktivní, trenéři Černých andělů tvrdí opak.

Tento týden máme vyloženě tréninkový, především kondiční. Poté, co jsme doma vyhráli s Porubou, jsme se domlouvali a nakonec našli v podstatě jediný prostor, kdy se můžeme v domácích podmínkách připravovat současně jak na Český pohár, který nás čeká v příštím týdnu v Kutné Hoře, tak na poslední dva zápasy základní části ligy a následně a play off,“ vysvětlil kondiční trenér Černých andělů Ondřej Václavek. „Pro nás to znamená, že můžeme trénovat v plném nasazení, je před námi relativně lehčí zápas. V příštím týdnu, který bude zakončen Českým pohárem, už zase musíme kondiční tréninky omezit a víc se věnovat házenkářské přípravě,“ doplnil trenér.

Pro Mostecký tým by ale sobotní klání mělo být zápasem plné zátěže, v sestavě Černých andělů by se měly objevit i některé nové mladé hráčky. „Hrát budeme v plné sestavě i s dorostenkami, které za nás nastupují standardně, navíc ale chceme kádr doplnit i o další dvě až tři další. Pro utkání proti Bánovcům je to ideální, protože i náš soupeř má velmi mladý tým,“ připomněl Ondřej Václavek.

Černí andělé ovšem ani tentokrát nebudou chtít ustoupit z rychlé hry, na kterou jsou jejich fanoušci zvyklí. „Určitě se bude v sobotu hrát rychlá házená, při které bude padat spousta branek a diváci se mohou těšit i na některé speciality. Už jsme během týdne měli několik her, ze kterých vyplynula spousta zajímavých akcí, a předpokládám, že se nám je podaří začlenit i do zápasu. Chápu, že si někdo může říct, že se nebude jednat o atraktivní zápas, ale já jsem přesvědčen, že by se divákům tento zápas líbit mohl. Jednak protože částečně nasadíme do hry mladé hráčky, kromě toho půjdeme do utkání z plné přípravy, to znamená tvrdě, naplno a hráčky se rozhodně nebudou šetřit. Rozhodně by z naší strany měla být k vidění rychlá a dynamická házená, která by se divákům měla líbit,“ uzavřel trenér.

Utkání DHK Baník Most proti HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou začíná v sobotu 7. března v mostecké sportovní hale už od 16:00 hodin.