Soupeřem Černých andělů bude o víkendu Šaľa

Po delším čase mají mostecké házenkářky šanci se připravovat celý týden na víkendový zápas nejvyšší domácí soutěže. A čeká je cestování na Slovensko, protože jejich soupeřem v rámci dalšího kola MOL ligy je Šaľa.

Je skvělé, že máme už zase víc času na přípravu a potřebovali jsme po několika hodně náročných měsících upustit páru. Na druhou stranu se přiznám, že když jsem viděl, jaký výkon děvčata podala v posledním zápase Poháru EHF, bylo mi až trochu líto, že už to pro nás končí. Výhodou je, že se teď můžeme připravovat během celého týdne a můžeme si dovolit připravit hráčkám trénink, který není extrémně náročný na koncentraci. Děláme věci, na které nebyl čas, a hlavně máme šanci trochu uvolnit napětí, které bylo v uplynulých měsících opravdu enormní,“ uvedl trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

Máme čas také na kondiční trénink dle testování, který jsme díky nabitému programu vůbec nemohli realizovat. A zase můžeme hráčky začít posouvat, ale nikoli kam chceme my, ale kam se mohou posunout samy. Tedy ne svými házenkářskými, ale svými vlastními fyzickými výkony a na to pak samozřejmě navážeme i házenkářsky,“ doplnil Ondřej Václavek, který má v týmu Černých andělů na starost především kondiční přípravu.

Před těžkým zápasem v Šaľe ale žádné výrazné speciality v tréninkovém programu mosteckého týmu v plánu nejsou. „Na každého soupeře se připravujeme stejně intenzivně. Na začátku týdne se standardně věnujeme více kondici, v plánu máme jako před každým utkáním video přípravu, koncem týdne přichází na řadu taktická příprava už směrem k víkendovému utkání. To bude jednoznačně patřit k těm náročným, Šaľa je kvalitní tým, který patří k česko-slovenské špičce. Je složený z mladých hráček, které jsou ale dlouho pohromadě, takže jsou dobře sehrané. Ostatně o jejich kvalitách jsme se mohli přesvědčit v našem prvním vzájemném duelu. Náš cíl je jasný, dohrát MOL ligu vítězně a chceme si první místo v soutěži pojistit co nejdříve,“ doplnil Jiří Tancoš.

Na Slovensko už by měl tým vyrazit znovu v posílené sestavě, ačkoli ještě doznívá chřipková epidemie, do víkendu už by měly být hráčky v pořádku, navíc se do tréninku po zranění naplno vrátila Alica Kostelná a trenéři počítají s tím, že se zapojí i do sobotního utkání.