Spolupráce s Žirovnicí v rámci projektu TCM

V 1. sezóně, kdy jsou Černí andělé zapojení do projektu TCM Českého svazu házené, jsme navázali rozšířenou spolupráci s klubem DHK Slavoj Žirovnice. Spolupráce spočívala v tom, že část mosteckých hráček byla zařazena na hostování do Žirovnice.

Co tato spolupráce Mostu přinesla vysvětluje manažer mládeže Radek Maděra:

“V mladších dorostenkách jsme v letošním roce měli širokou základnu hráček a jak to tak bývá, na některé, byť kvalitní hráčky, nebylo místo v nominaci na zápasy našich děvčat v 1. lize mladších dorostenek (i díky omezenosti počtu hráček na soupisce). To jsme tušili ještě před samotnou soutěží a následně se nám to i potvrzovalo v průběhu celé soutěže. Filosofie z naší strany byla umožnit všem hráčkám hrát zápasy nebo případně hráčkám, které se potřebovaly rozehrát po zraněních apod. a poskytnout jim zápasovou praxi. U Žirovnice, jako týmu, který zároveň spadá do “našeho” RHC, jsme věděli, že mají naopak omezený počet hráček v mladším dorostu a výpomoc z naší strany by v průběhu sezóny mohla být vhod (i s ohledem na zápasy žirovnických starších dorostenek, které se prolínaly s mladšími dorostenkami). Větší část soutěže nám potvrdila, že naše předpoklady a filosofie byly správné a oběma klubům (hráčkám) prospěšné. Spolupráce na této úrovni byla příkladná, často i ve složitých situacích (samotné plánování počtu hráček, jakých hráček a možnostech jejich dopravy) za podpory členů obou klubů, včetně samotných rodičů. I přes velkou vzdálenost obou klubů bylo příkladné, když se chce, že spolupráce může takto fungovat.”

“Pro nás jako mladší dorostenky Mostu byla Žirovnice skvělou možností, jak více vytížit hráčky, které strávily na hřišti méně času, než by měly, a také hráčky, které se vracely po zranění. Komunikace probíhala na úrovni a bylo splněno vše, co bylo domluveno a to přes větší vzdálenost mezi oběma městy” dodává trenér mladších dorostenek Ondřej Václavek.

Vedoucí týmu žirovnických mladších dorostenek a místopředseda oddílu Vít Hrbek k této spolupráci dále dodává: „Jednou ze zásadních priorit žirovnického klubu před sezónou 2017/2018 bylo udržení obou dorosteneckých kategorií, a to i přes skutečnost, že jsme neměli dostatečný počet házenkářek pro obě dorostenecké kategorie. Proto jsme se dohodli s manažerem mostecké mládeže Radkem Maděrou a vedením klubu na vzájemné spolupráci a hostování několika mosteckých hráček do kategorie mladších dorostenek. Součástí tohoto vstřícného kroku byl rovněž i přestup 4 hráček do Žirovnice se zpětným hostováním v Mostě. Dohoda byla z počátku definována především pro venkovní zápasy Žirovnice v dobré dojezdové vzdálenosti od Mostu, ale nakonec se rozrostla na většinu zápasů. Důvodem bylo několik zranění v žirovnickém týmu v průběhu sezóny, které vyvolalo nutné doplnění kádru Slavoje.

Výsledkem je nejen lichotivé třetí místo ve 2. lize mladších dorostenek (skupina západ), ale především fakt, že se díky této spolupráci podařilo zapojit všechny naše házenkářky do dorosteneckých soutěží, což by nebylo zcela možné s dvaceti hráčkami Slavoje v jedné kategorii starších dorostenek.
Je potřeba ocenit korektní jednání s představiteli Černých andělů, poděkovat všem mosteckým hráčkám za jejich vstřícnost a profesionalitu a popřát jim zdraví a mnoho sportovních a osobních úspěchů. Dále trenérovi mosteckých mladších dorostenek Ondřeji Václavkovi, který tuto spolupráci za Černé anděly zajišťoval včetně dopravy hráček. A v neposlední řadě obětavým rodičům hráček, kteří nás podporovali i během utkání mladších dorostenek.“

Děkujeme Žirovnici za roční spolupráci a přejeme jí hodně úspěchů v dalším působení.
WhatsApp Image 2018-05-23 at 08.26.18