Starší dorostenky s přesvědčivým vítězstvím na Slavii

Družstvo starších dorostenek nastoupilo do nedělního zápasu po bezbodové bitvě z předešlého zápasu našich mladších dorostenek v bojovném duchu s vědomím vážnosti a těžkosti utkání. Slavia doposud pouze s jednou prohrou od vedoucího týmu tabulky jistě šla do zápasu s vědomím, že další prohra by znamenala vzdálení se od účasti v prosincovém utkání Final4, které se poprvé uskutečnilo minulý rok v rámci Final4 žen v Jinřichově Hradci. Účast na tomto turnaji je garantována prvním dvěma týmům ze soutěže 1. liga starších dorostenek západ resp. východ.

Do zápasu jsme vstoupili prvním gólem Stříškové a následně došlo k vyrovnání ze 7.m hodu Klárou Slabou a dokonce k navýšení Josefínou Issovou na vedení 2:1 (2 min.). V následující minutě jsme kontrovali Veronikou Šípovou. Remízový stav byl ještě ve 4. minutě a to bylo však naposledy, kdy Slavia s námi držela krok. Dvěma dalšími góly jsme se odtrhli na rozdíl 2 gólů a tento stav drželi do 15. minuty. Od této chvíle jsme soupeři nedovoli již v poločase skórovat a když se nám to podařilo 9x, odešli jsme do šaten s vedením 8:18.

Druhý poločas trochu kopíroval první, kdy se domácí na rozdílu 9-11 gólů drželi do 19. minuty, pak ale nastala opět smršť, kterou jsme vyhráli 7:2 a tím šli do šaten s vítezstvím 18:32.

Děvčata hrála velmi soustředěnou házenou. Měla pěkné momenty v obranné i útočné fázi s dobře za zády chytajícími všemi brankařkami. Nutno pochválit celý tým, dobře podporující lavičku a dokonce v hledišti podporující hráčky, které se nevešly do nominace.

1. liga starších dorostenek západ: Slavia Praha vs. DHK Baník Most 18:32 (8:18)

Sestava a góly týmu: B. Tesařová, A. Ulbertová 4, V. Dvořáková 1, A. Stříšková 5, K. Pourová, N. Švihnosová 2, V. Šípová 11, V. Hošková, T. Eksteinová 1, P. Ferencová 2, N. Házlová, B. Hrbková 1, S. Novotná, V. Mikulášková 5.