Starší dorostenky doma ve finále o víkendu vítězně nad Porubou

Starší dorostenky odehrály první finálový zápas v domácím prostředí (finále se hraje pohárovým způsobem = jeden domácí a venkovní zápas) s vítězem moravské části ligy, a sice Sokol Poruba.

Do zápasu jsme vstupovali jako obhájce titulu z předešlé sezóny a jistě že s cílem udělat si dobrou výchozí pozici do odvety. První gól utkání padl až ve 4. minutě (V. Dvořáková) a k tomu jsme během dalších dvou minut navýšili skóre na 3:0. Soupeř skóroval poprvé až v 8. minutě (E. Desortová). Rozdíl ve skóre 2-3 branek se přeléval do 22. minuty, od které jsme pasáž posledních 8-mi minut vyhráli 6:2 a šli do šaten s příznivým náskokem 14:8.

Druhý poločas začal jak z říše snů a šňůrou 6:0 jsme se dostali do přepychového vedení 20:8 v 8. minutě. V trendu jsme dokonce pokračovali až do 12. minuty, kdy se rozdíl navýšil na pohodlných 26:11 a v tu chvíli se zdálo, že soupeř je na kolenou. Opak byl však pravdou. Od výše uváděného stavu díky naší nekoncentrovanosti a zlepšeného výkonu soupeře (hlavně jeho bojovností) jsme pasáž posledních 18. minut prohráli 4:11 a do šaten šli sice s opticky zajímavým náskokem 30:22, ale s “promarněným” již 15-ti brankovým rozdílem. Tato minutová pasáž pokazila bohužel dojem z celého utkání, které se vyvíjelo více než slibně. Jak je přísloví, že vše špatné je k něčemu dobré a věříme, že tato zkušenost nám dá maximální ostražitost v odvetě, která jistě nebude snadná.

Velký kompliment zaslouží soupeř tažený Eliškou Desortovou, když pro něj i přes ne pozitivně vyvíjecí se zápas, utkání nevzdal a bojoval celé utkání.

Již se chystáme na odvetu do Poruby, která se koná 22.5. od 18:00. Věříme, že nás budete podporovat i na dálku a že se nám podaří titul obhájit.

Finále 1. ligy starších dorostenek: DHK Baník Most vs. Sokol Poruba 30:22 (14:8)

Sestava a branky týmu: B. Tesařová 3, A. Ulbertová 5/1, V. Dvořáková 4, A. Stříšková 7, K. Opátová, N. Švihnosová 6, M. Rubínová 2, T. Eksteinová, P. Ferencová 1, L. Macháčková, N. Házlová, S. Novotná, V. Mikulášková 2.