Starší dorostenky jasně přehrály Ivančice

Souboj prvních dvou týmů tabulky ligy starších dorostenek viděli v neděli 25. listopadu diváci v mostecké sportovní hale. A úspěšněji z něj nakonec vyšly starší dorostenky Černých andělů, které přehrály Ivančice jasným rozdílem 26:18 (13:9).

Viděli jsme zajímavé střetnutí, družstvo Ivančic má rozhodně svou kvalitu a je znát, že spolu děvčata hrají už delší dobu. Bylo vidět, že tento tým je velmi dobře sehraný, nemá žádné zásadní slabiny, navíc Ivančice mají velmi dobré somatotypy hráček a každý post mají doslova zdvojený. Diváci proto měli šanci vidět velmi dobrou dorosteneckou házenou,“ chválil kvality soupeře po skončení utkání trenér mosteckých starších dorostenek Peter Sabadka.

Nezapomněl ale ani na své svěřenkyně, které podle jeho slov odehrály velmi dobré utkání. „Naše děvčata si zaslouží pochvalu, že k utkání přistoupila zodpovědně, nepodcenili jsme ani minutu. Opět jsme se snažili rozložit během utkání zátěž na všechny hráčky, všechny tak měly možnost zasáhnout do dění na palubovce a myslím si, že každá v zápase předvedla své individuální kvality. Za velmi dobrý kolektivní výkon je mohu jen pochválit,“ doplil trenér.

Po pomalejším rozjezdu dokázaly mostecké starší dorostenky dostat utkání pod svou kontrolu už během prvního poločasu, který vyhrály o čtyři branky. Ve druhé části utkání svůj náskok ještě navyšovaly, v jednu chvíli byl rozdíl ve skóre dokonce jedenáctibrankový. Na palubovce se postupně vystřídala celá lavička domácího týmu a dobře rozehrané utkání už si Černí andělé nenechali vzít. „Hráli jsme velmi dobře, na naší straně bylo vidět lehkost, měli jsme dobrou obrannou fázi, dobře zachytaly brankářky. Je trochu škoda, že jsme v prvním poločase nevyužili všechny šance. Vysoký gólový rozdíl byl nakonec hlavně v tom, že jsme dnes hráli velmi koncentrovaně a děvčata si utkání užila,“ připomněl Peter Sabadka.

Začátkem prosince čekají starší dorostenky ještě dva těžké zápasy proti Jindřichovu Hradci a Plzni. „Poslední dva zápasy této části sezony budou velmi těžké, ať už v Plzni, nebo domácí zápas s Jindřichovým Hradcem, který je v tabulce třetí a letos také ještě neprohrál. I v tomto případě se bude jednat o divácky velmi atraktivní zápas,“ uzavřel trenér.

Sestava a branky Černých andělů: Veronika Dvořáková 7/3, Barbora Srpová 1, Adéla Stříšková 7, Natálie Holečková, Kristína Opátová, Kateřina Šilhavá, Nikola Švihnosová 4, Adéla Srpová, Nikola Dřevěná, Kristina Vojtelová 3, Adéla Borlová, Barbora Tesařová 2, Sabrina Novotná, Veronika Mikulášková 2.

IV4 IV5 IV17 IV8 IV18 IV13