Starší dorostenky jsou krok od historického úspěchu – v neděli je čeká odveta

Jen krůček dělí starší dorostenky DHK Baník Most od zisku českého titulu. V neděli 21. května od 17:00 hostí na domácí palubovce ve druhém finálovém utkání Hodonín. A k zisku zlatých medailí jim stačí jakákoli výhra případně remíza.

„Předzápasová matematika nás příliš nezajímá, protože my do posledního finálového zápasu jdeme s cílem zvítězit a je úplně jedno, jakým poměrem. Jednoznačně se s letošní sezonou chceme rozloučit výhrou,“ připomněl trenér starších dorostenek Radek Maděra.
Hráčky se na svého soupeře dobře připravily, před domácím zápasem ještě trénovaly přechod do druhé vlny, který jim v prvním finálovém utkání nevycházel zcela podle trenérových představ. „Našim cílem je předvádět házenou kterou umíme a nepřizpůsobovat jí hře soupeře. Chceme využít naší dobré kondice a zdatnosti. Právě díky nim jsme během posledních deseti minut minulého utkání obrátili skóre v náš prospěch. Tentokrát to však chceme předvádět už od samého počátku zápasu,“ doplnil trenér.

První finálové střetnutí s Hodonínem mostecký tým příliš nepřekvapilo. „Věděli jsme, že Hodonín nebude snadný soupeř, protože porazil Olomouc o deset gólů. Známe jeho dvě střelkyně Smetkovou a Kalinovou, což se potvrdilo i v zápase. Věděli jsme, že mají šikovnou brankářku, která je v širším výběru reprezentace s našimi děvčaty. Jinak nás ale soupeř ničím zásadním nepřekvapil. Žádné změny proto ani tentokrát nechystáme, maximálně v přístupu v zápase,“ dodal trenér.

Plzen9

Nečekala jsem, že s námi v prvním zápase soupeř tak dlouho bude držet tempo. Nakonec se ale naše intenzivní příprava projevila a zápas se nám podařilo ke konci utkání zlomit,“ svěřila se Veronika Šípová, jedna z talentovaných dorostenek, která už ale sbírá zkušenosti i v ženském A týmu. Na souboj s Hodonínem se těší i její spoluhráčka Terea Eksteinová, která navíc bude obhajovat český titul. Vloni totiž nejcennější kov vybojovala s mladšími dorostenkami ještě s týmem Plzně, odkud přestoupila do Mostu. „Pro mě to byla dost velká změna, v Mostě je víc profesionální prostředí i holky jsou na trochu jiné úrovni, než je mladší dorost. Takže letošní boj o titul je rozhodně těžší, než byl s mladším dorostem,“ dodává hráčka, která už má na svém kontě také několik startů v dresu A týmu Černých andělů. „Právě v tom je naše velká výhoda, že máme možnost trénovat víckrát v týdnu. My ještě navíc máme možnost trénovat s A týmem, takže je to pak na naší výkonnosti znát,“ shodují se obě hráčky.

Plzen6

A proč by měli fanoušci dorazit v neděli odpoledne do mostecké sportoví haly? „Protože je to historicky poprvé, co se dorostenecké družstvo dostalo do bojů o nejcennější medaili. Předvádíme celý rok hezkou a zajímavou házenou, neprohráli jsme ani jedno utkání a výhrou bychom se chtěli rozloučit se sezonou. Fanoušci se tedy mají rozhodně na co těšit,“ uzavřel Radek Maděra.

Utkání o titul začíná v neděli 21. května v mostecké sportovní hale v 17:00 hodin