Starší dorostenky na Československém poháru druhé i v oslabené sestavě

Starší dorostenky o víkendu, kdy se konalo v Mostě finále o mistra ČR žen, odehrály tradiční turnaj o “Česko-slovenský pohár” ve Zlíně, kterého se vždy zúčastní dva nejlepší týmy z obou krajin.

Za ČR nastupovaly týmy HK Hodonín a DHK Baník Most, za SVK UDHK Nitra a Iuventa Michalovce.

Turnaj začal pro Anděly v pátek proti druhému týmu slovenské ligy UDHK Nitra, ve kterém zvítězily až díky samotnému závěru 28:26 (14:15). .

V sobotu tým nastoupil proti nám dobře známému soupeři z finále HK Hodonín, kde jsme opět dokázali odvrátit porážku v samotném závěru, a sice HK Hodonín – DHK Baník Most 23:24 (12:11).

Nedělní utkání bylo utkáním mistrů obou krajin, ve kterém jsme podlehli o dva góly, konkrétně DHK Baník Most – Iuventa Michalovce 23:25 (9:13).

Turnaj se odehrával v ne pro nás zcela vyhovujících podmínkách, kdy od samého začátku chyběly družstvu opory týmu Lucie Macháčková a Veronika Mikulášková a dokonce v posledním utkání, díky finále žen, kdy musela v sobotu odjet děvčata Adéla Stříšková a Veronika Šípová do Mostu, aby odehrála svá finále proti Slavii Praha.

Když vezmeme v potaz, v jakém oslabeném složení jsme turnaj odehráli, musíme děvčata pochválit za předvedený a bojovný výkon se slušnými výsledky a za zisk druhého místa.

Věříme, že v příštím roce budeme bojovat o přední místa čské ligy a tím i možnost následně hrát o Československý pohár.