Starší dorostenky o víkendu 2x vítězně

Starší dorostenky měly náročný víkend v podobě dvou venkovních zápasů, kterými zároveň i završily podzimní část soutěže.

V sobotu nás přivítal v dohrávce tým Sokolu Písek, o kterém jsme věděli, že nebude vůbec snadný soupeř. Úvod utkání se nám podařili tak, jak si představujeme, kdy jsme šli hned v úvodu utkání do vedení a postupně navyšovali vedení na 0:6. Soupeři se podařilo poprvé skórovat až v desáté minutě a rozdíl 5-ti branek se přeléval až do 20-té minuty, kde se soupeři zavdařila pasáž 4 gólů po sobě a utkání srovnal až na rozdíl 3 branek. Do šaten jsme odcházeli s rozdílem 4 branek, a sice 8:12.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět s razancí a skóre navyšovali až na rozdíl 9-ti branek (ve 14. minutě 11:22 resp. v 19. minutě 14:23). Soupeři se podařilo skóre zkorigovat ještě na rozdíl 6-ti branek, z palubovky jsme však odešli s vítězstvím 19:26.

9.12.2017; 1. liga starších dorostenek: Sokol Písek vs. DHK Baník Most 19:26 (8:12)

Sestava a branky týmu: B. Tesařová 2, A. Ulbertová 1, V. Dvořáková 6, B. Srpová 2, A. Stříšková 7/1, N. Švihnosová 1, M. Rubínová, V. Šípová 9, V. Hošková, P. Ferencová 1, B. Kroftová, N. Házlová, B. Hrboková, S. Novotná.

Do nedělního zápasu naše dorostenky zavítaly na Vysočinu, konkrétně na Jiskru do Hlavíčkova Brodu. Bylo to uktání týmů z popředí a chvostu tabulky, ale věděli jsme, že musíme jít do zápasu s hlavami maximálně soustředěnými, zvláště když již byla únava ze sobotního zápasu a sestava týmu byla oslabena o několik hráček (na zápas jsme odjížděli s 10-ti hráčkami).
Děvčata se ujala vedení hned v prvé minutě a to jen v průběhu zápasu postupně navyšovala (v 7. minutě na 1:7, v 16. minutě na 3:11) a šli do šaten s výrazným rozdílem ve skóre 6:24.
Druhý poločas se nám však vůbec nevydařil, hlavně prvních 5 úvodních minut, které jsme prohráli 4:1 a posledních 7 mint, které jsme taktéž prohráli 4:1. Z Vysočiny si odvážíme výtaznější výhru, která byla však jen díky prvému poločasu. Druhý poločas jsme neukázněností a nekoncentrovaností prohráli 12:10. Za druhý poločas zaslouží soupeř pochvalu, kdy se nevzdával a bojoval o přijatelnější skóre, což se mu i povedlo. Naše děvčata díky výkonu ve druhému poločasu snížila dojem z celkového vítězství, z čehož se musíme ponaučit do jarní části soutěže.

10.12.2017; 1. liga starších dorostenek: Jiskra Havlíčkův Brod vs. DHK Baník Most 18:34 (6:24)

Sestava a branky týmu: B. Tesařová 1, A. Ulbertová 5/1, V. Dvořáková 3, A. Stříšková 10, N. Holečková 2, N. Švihnosová 6, V. Šípová 4, V. Hošková, Ferencová Petra 2, N. Házlová.