Starší dorostenky obhájily mistrovský titul

Starší dorostenky Černých andělů zvládly i druhý vzájemný zápas v Porubě a vyhrály vysoko 31:17. Obhájily tak loňský mistrovský titul.

Jsem moc spokojený s výkonem, který jsme v Porubě předvedli. Děvčata zaslouží pochvalu, protože dodržela veškeré taktické i herní pokyny a dokázala zápas už od počátku dostat pod kontrolu. Poučili jsme se z prvního utkání v Mostě, kdy dobrý dojem z naší hry trochu pokazilo nevyvedených posledních patnáct minut. Tentokrát se nic takového nestalo a naopak jsme svůj výkon ještě vygradovali,“ uvedl po utkání trenér mosteckých starších dorostenek Peter Sabadka.

Trenér neskrýval radost z předvedené hry starších dorostenek, které podle jeho slov splnily všechny pokyny, hrály ze zabezpečené obrany a s ohromnou lehkostí přecházely do útoků z první i druhé vlny. V utkání se nakonec vystřídala celá lavička mosteckého týmu.

„Je skvělé, že se nám podařilo obhájit loňský titul, ačkoli letošní sezona nebyla vůbec lehká. Museli jsme se vypořádat s výpadky a zraněními, chyběly nám klíčové hráčky jako Šípová, Hrbková, Macháčková a střídavě další, ale nakonec se nám podařilo podat krásný kolektivní výkon a prokázali jsme své kvality,“ dodal trenér.

Odveta Finále 1. ligy st. dorostenek: Sokol Poruba vs. DHK Baník Most 17:31 (7:16)

Sestava a branky týmu: B. Tesařová 5, A. Ulbertová 3/2, V. Dvořáková 6/1, B. Srpová 1, A. Stříšková 5, K. Opátová, N. Švihnosová 7, M. Rubínová, K. Vojtelová 1, T. Eksteinová, P. Ferencová 1, N. Házlová, S. Novotná, V. Mikulášková 2