Starší dorostenky potvrdily dominanci v Čechách vítězstvím v Písku

Starší dorostenky odjížděly na poslední zápas základní části 1. ligy západ do Písku s jistým vítězstvím v této soutěži, ve kterém by ani případná prohra nic nezměnila na vedení našich dorostenek v tabulce a tím i finále o titul mistra ČR (to už bylo jisté 2 kola před koncem základní části).

Do Písku jsme odjížděli v roli favorita a tu jsme také chtěli dostát. Úvod zápasu se nám však nevyvedl a po několika neproměněných vyložených šancích a zbytečných chybách v obraně a brankařek a tím jsme umožnili soupeři vést dokonce rozdílem 5-ti branek (14:9 ve 23. minutě). V posledních 7 minutách jsme však pasáž vyhráli 1:4 a tím i snížili nepříjemný náskok soupeře na konečných poločasových 15:13.

Do druhého poločasu děvčata šla s jasnými pokyny pouze hrát svou hru s rychlým přechodem do útoku a využívat 100% vyložené šance a v obrané fázi být důslednější a agresivnější.

Úvod druhého poločasu jsme si nemohli ani lépe přát a šnůrou 4 gólů jsem obrátili stav zápasu v náš prospěch a postupně navyšovali na rozdíl až 10-ti gólů. Ve druhém poločase byl znatelný rozdíl ve fyzické kondici našich děvčat, která byla i jedním z důvodů našeho vítězství 22:31.

Pochválit děvčata je možno hlavně za druhý poločas a morální hledisko zápas otočit. Opět do zápasu nastoupil celý tým a to je naší silnou zbraní.

1. liga starších dorostenek západ: Sokol Písek vs. DHK Baník Most 22:31 (15:13)

Sestava: A. Ulbertová 7, V. Dvořáková 2, A. Stříšková 4, L. Jungová 2, K. Pourová 1, N. Švihnosová 1, V. Šumová 1/1, V. Šípová 2. T. Eksteinová 2, P. Ferencová 1, L. Macháčková, N. Házlová, V. Benešová, V. Mikulášková 8.

Pozn. SPANILÁ JÍZDA ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ ZNAMENÁ BOJ O TITUL MISTRA ČR, KTERÝ PROBĚHNE POHÁROVÝM ZPŮSOBEM. TENTO VÍKEND V HODONÍNĚ A NÁSLEDUJÍCÍ V MOSTĚ. TERMÍNY BUDOU DOHODNUTY MEZI OBĚMA KLUBY V BRZKÉ DOBĚ. VĚŘÍME, ŽE NÁS PŮJDETE DO FINÁLE POVZBUDIT, JAK TOMU BÝVÁ U MOSTECKÝCH FANOUŠKŮ ZVYKEM.