Starší dorostenky přivezly vítězství z Poruby a chystají se na domácí duel s Pískem

Starší dorostenky Černých andělů mají za sebou opět vítězný víkend, když si tentokrát přivezly body z Poruby, kde vyhrály 27:24 (10:8). A zatímco nejvyšší ženská soutěž má reprezentační přestávku, starší dorostenky se v neděli 17. března představí na domácí palubovce.

V Porubě bylo na našem výkonu hodně znát, že tým nebyl dostatečně pohromadě. Měli jsme v zápase některé systémové záležitosti, ať už obranné nebo útočné, které jsme dodržovali, ale chyběla nám souhra dvojic, trojic, v tom bych viděl náš asi největší nedostatek,“ komentoval poslední utkání svých svěřenek trenér Peter Sabadka. „Byly situace, kdy jsme na postavenou obranu mohli hrát mnohem trpělivěji, ale my se zbytečně snažili rychle zakončovat útoky, naše akce byly uspěchané a často jsme se pak v klíčové fázi rozhodovali špatně. Přitom jsme na soupeře vyvinuli velký tlak už v úvodu, ale absentovala nám střelba a individuální kvalita. Řešíme to ale interně v týmu, v rámci tréninkového mikrocyklu,“ doplnil trenér.

Mostecké hráčky mohly podle jeho slov zvítězit mnohem větším rozdílem, výsledek o tři branky příliš neodpovídá průběhu utkání, protože především ve druhé půli už Černí andělé na palubovce výrazně dominovali. „Podstatné je, že utkání splnilo svůj účel, obstáli jsme na horké soupeřově půdě, která je pověstná nejen v ženské, ale i v dorostenecké kategorii. A máme na čem pracovat do dalšího utkání, které nás čeká už v neděli na domácí palubovce,“ připomněl Peter Sabadka.

Starší dorostenky tentokrát přivítají Písek, který rozhodně bude patřit k zajímavým soupeřům, mimo jiné i protože se v posledním ligovém kole postaral o překvapení a porazil pražskou Slavii. „Písek má navíc v kádru i výrazné individuality, v juniorské reprezentaci hrají brankářka Regina Kržová a Michala Hauserová, která v posledním zápase nastřílela Slavii deset branek,“ připomněl trenér s tím, že se tedy bude v neděli určitě na co dívat.

Fanoušky mládežnické házené navíc v neděli 17. března čeká v mostecké sportovní hale dvojzápas. Od 14:00 se představí mladší dorostenky Černých andělů, které hostí Háje. V 16:00 začíná utkání starších dorostenek DHK Baník Most proti Písku.