Starší dorostenky se na turnaji úspěšně poměřily s ženskými týmy

Starší dorostenky DHK Baník Most se začínají připravovat na start své ligové soutěže koncem února. A součástí přípravy byl i turnaj v Ústí nad Labem, který se jim podařilo vyhrát. Úspěch je to o to větší, že kromě mosteckých starších dorostenek se turnaje účastnila ženská druholigová družstva.

Postupně se dorostenky střetly s týmy HK Spartak Ústí nad Labem, který porazily 24:20 (12:9). Následně přehrály i družstvo Astry Praha v poměru 19:16 (12:10). A vše završily vítězstvím nad Sokolem Vršovice 23: 17 (13:7).

Na turnaj jsme jeli v omlazené sestavě, prostor tentokrát dostaly i mladší hráčky. A musím říct, že s výkonem týmu jsem velmi spokojený, hráčky projevily velký zápal do hry a jejich výkony postupně gradovaly. V první řadě se ale jednalo o zajímavou konfrontaci, protože některé naše hráčky, věkem ještě mladší dorostenky, měly možnost se střetnout s ženskými týmy. V zápasech děvčata odevzdala maximum a prokázala se naše dobrá trénovanost, hráčská vyspělost a předvedli jsme dobrý kolektivní výkon,“ komentoval úspěch svého týmu trenér Peter Sabadka.

Sestavy a branky Mostu: Simona Sokolová a Vendula Benešová (brankářky), Markéta Zemanová 8, Adéla Ulbertová 14, Barbora Srpová 10, Adéla Pokorná 4, Natálie Holečková 2, Kateřina Šilhavá 1, Nikola Švihnosová 12, Kristina Vojtelová 5, Barbora Kroftová 1, Adéla Borlová 1, Andrea Rudincová 3, Antonie Ležalová 4, Adéla Čásová 1.

Pro starší dorostenky se jednalo o jednu z mála možností prověřit své schopnosti v turnaji během přípravy na další část jejich ligy. Ta se pro ně rozběhne až 24. února, kdy Černé anděly čeká utkání v Otrokovicích.