Starší dorostenky se vracejí z prvního finále s vydřenou výhrou

Naše starší dorostenky odjížděly k prvnímu finálovému utkání na Moravu k vítězi východní části ligy do Hodonína, konkrétně na palubovku místního HK Hodonín. Věděli jsme, že utkání nebude snadné (v posledním rozhodujícím zápase Hodonín porazil o umístění druhou Olomouc rozdílem 10-ti branek) a s vědomím, že se opírá o dvě střelecké opory Valerii Smetkovou a Nikolu Kalinovou a za jejich zády chytající Barboru Zichovou.

Od samého začátku se skóre utkání vyvíjelo jak přesípací hodiny. Úvod zápasu nám vyšel, kdy jsme vedli ve 3. minutě 1:2 a v 8. 2:4. Dvoubrankové vedení jsme si drželi až do 24. minuty, kdy jsme však soupeři umožnili otočit utkání jeho 3-mi góly a tím mu umožnit vedení 11:10 (28. minuta) a dokonce poločasové vedení 12:11.

Do druhého poločasu jsme vstoupili úspěšně a 2 góly otočili ve svůj prospěch na 12:13. Skóre se v průběhu poločasu pohybovalu na remíze, max. rozdílu 2 branek v náš prospěch, avšak soupeři se povedlo obrátit skóre a porvé se ujmout vedení 19:18 (21. minuta). Soupeři však viditelně začaly docházet fyzické síly a díky agresivní obraně jsme obdrželi už jen 2 góly a do soupeřovi brány uštědřili 5 branek a tím obrátili vedení v náš prospěch na konečných 21:23.

Soupeř odehrál velmi slušné utkání s nasazením, ale s postupně ubívajícími silami, což rozhodlo o zápase v posledních 10-ti minutách. Naše děvčata zaslouží poděkování za bojovnost, včetně povzbuzující lavičky. A teď už jen se soustředit na odvetný zápas v neděli, který určitě nebude snadný…

TÍMTO I ZVEME FANOUŠKY NA ODVETU TUTO NEDĚLI 21.5. OD 17:00 V NAŠÍ SPORTOVNÍ HALE. VAŠE PODPORA BUDE VELMI DŮLEŽITÁ!

první finále ligy st. dorostenek: HK Hodonín vs. DHK Baník Most 21:23 (12:11)

Sestava: A. Ulbertová 2, V. Dvořáková 1, A. Stříšková 6, B. Srpová, N. Švihnosová 1/1, L. Jungová, M. Rubínová, V. Šípová 7, T. Eksteinová 3/1, P. Ferencová, L. Macháčková, N. Házlová, S. Novotná, V. Mikulášková 3