Starší dorostenky si doma poradily s Veselím nad Moravou

Po neúspěchu v Olomouci starší dorostenky DHK Baník Most hostily na domácí palubovce v neděli 8. března tým SHK Veselí nad Moravou a tentokrát se jim dařilo. Svoje soupeřky přehrály 32:25 (15:9).

Do tohoto utkání jsme nastupovali bohužel opět oslabeni o některé hráčky, ale to už je v poslední době celkem obvyklé. Tentokrát jsme šli do zápasu hlavně s očekáváním, jak se hráčky vyrovnaly s poměrně výraznou prohrou v Olomouci,“ naznačil po zápase trenér starších dorostenek Martin Spuchlák. A mostecký tým v prvním poločase na palubovce dominoval, po přestávce náskok z první půle ještě navýšil, a ačkoli pak polevil v koncentraci a dovolil soupeřkám zkorigovat výsledné skóre, jasné vítězství už si domácí hráčky vzít nenechaly.

První půle splnila, co jsme chtěli, po přestávce jsme ale zase trochu sklouzli k věcem, které od hráček nechceme, a nakonec utkání skončilo vítězstvím o sedm branek. Největší pozitivum tentokrát vidím v chování a přístupu hráček, možná jsme mohli vyhrát i větším rozdílem, ale soustředili jsme se především na to, abychom se dostali z nevydařeného zápasu s Olomoucí. Jestli se nám to podařilo, uvidíme v příštím týdnu v Plzni, kde znovu hrajeme o druhou, třetí příčku v tabulce, což je náš cíl,“ doplnil trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová 5/2, Adéla Krbcová 3, Kateřina Šilhavá 2, Natálie Maxová 3, Kateřina Pavlíková 2, Adéla Srpová, Markéta Rubínová 3, Andrea Rudincová 4, Jana Kašparová, Barbora Kroftová, Marie Poláková 5, Barbora Hrbková, Aneta Křepelová 5.