Starší dorostenky si vezou první prohru

Starší dorostenky, stejně jako mladší, zavítali o víkendu na zápas do Plzně s místní DHC Plzeň, ačkoli byl tento zápas plánován a náhlášen na stejný den (sobotu) jako u mladších, byli jsme nuceni náhlou změnu termínu pořadatelem na neděli akceptovat. Změnu tohoto termínu jsme vnimali jako špatný vtip, ale bohužel se stal skutečností, ačkoli na možnou kolizi, která mohla nastat, jsme avizovali a i přesto, že nenastala, soupeř využil možnosti přeložit zápas na termín, který náhle v kolizi byl (za jakým účelem ke změně došlo nechávám na vás čtenářích).

Jak je široké veřejnosti všeobecně známo, část starších dorostenek pravidelně nastupuje za družstvo A žen a tudíž nemohlo v neděli nastoupit do zápasu jejich kategorie díky poháru EHF CUP, který byl v kolizi s termínovou listinou zmiňované kategorie. Diplomatická snaha ze strany našeho klubu nebyla úspěšná a tudíž jsme museli tým starších dorostenek rozdělit na děvčata, která nastoupí k zápasu za dorostenky a děvčata, která odehrají pohár EHF CUP. V Praxi to znamenalo, že hráčky Šípová, Eksteinová a Dvořáková neodjela vůbec do Plzně a Stříšková s Mikuláškovou odjela, avšak s myšlenkami, že je nutné se vrátit včas do Mostu nejpozději 7 min před prezentací hráček při nástupu, jinak budou vyškrtnuta z listiny hráček a tudíž nebudou moci nastoupit v zápase. Když vezmu v potaz zraněné Pourovou a Friserovou, zdravotně indisponovanou Švihnosovou, je evidentí, v jaké sestavě jsme museli odjet do Plzně…

Zápas se odvíjel od samého začátku v bojovném duchu z obou stran, kde jsme měli rychlý nástup do vedení 0:2. Soupeři se však podařilo náskok v brzké době vyrovnat a od té doby se v prvém poločase nepodařilo devčatům odskočit na větší rozdíl než 2 gólů. Do šaten se odcházelo s minimálním vedením našich děvčat, a to 6:7. V prvém poločase k většímu rozdílu přispělo naše neproměňování náskoků z křídel.

Druhý poločas se odehrával ve stejném bojovném duchu, kdy se skóre přelévalo na obě strany a až v samotném závěru došlo k odskočení soupeře po našich neproměněných šancích až na rozdíl 3 branek a nám se podařilo již jen rozdíl snížit na konečných 15:13 pro soupeře.

I když jsme z tohoto zápasu odjížděli jako poražený tým, děvčata (i věkově mladší) zaslouží pochvalu za maximální snahu, byť byla pod tlakem výše zmíněných okolností. Skóre utkání je do jarní odvety s Plzní, díky rozdílu 2 branek, více než slibné.

Smutné v celém tomto příběhu je dlouhodobě tesknocí se snaha hrát kvalitní utkání, kterých je v lize střídmě a nakonec v samotném závěru dojde k zněmožnění řádné konfrotace obou předních týmů. Věřím, že těchto učelových praktik již nebude, i ku prospěchu házené obecně.

1. liga starších dorostenek: DHC Plzeň vs. DHK Baník Most 15:13 (6:7)

Sestava a góly týmu: M. Zemanová 1, B. Tesařová, A. Ulbertová 3, B. Srpová, A. Stříšková 4/1, N. Švihnosová 2, K. Vojtelová, P. Ferencová, N. Hošková, B. Kroftová, N. Házlová, B. Hrbková 3/1, S. Novotná, V. Mikulášková.