Starší dorostenky si výhrou v Ivančicích pojistily titul

Starší dorostenky Černých andělů tentokrát vyrážely na horkou půdu silných Ivančic, které se v tabulce pohybovaly těsně za nimi na druhém místě. Mostecké hráčky ale ani tentokrát nepoznaly hořkost porážky, zvítězily 31:23 (15:10) a dvě kola před koncem soutěže mohou slavit mistrovský titul.

Jsem rád, že se nám podařilo udržet sérii bez porážky až doposud a rozpis soutěže nám umožnil, že už dvě kola před koncem můžeme slavit zisk mistrovského titulu. Tím ale nechci naznačit, že by zápas v Ivančicích byl snadný, naopak, Ivančice jsou dlouhodobě sehraný tým, jehož hráčky sklízely úspěchy i v nižších věkových kategoriích. Navíc na domácí palubovce je ještě silnější,“ vysvětlil trenér mosteckých starších dorostenek Peter Sabadka.

Černí andělé měli výborný vstup do utkání, už velmi brzy se ujali tříbrankového vedení, pak ale soupeř využil několika vyloučení v mosteckém týmu a náskok dorovnal, jenže mostecké starší dorostenky pokračovaly v náporu a před koncem poločasu se utrhly na rozdíl pěti branek. „Na naší straně velmi dobře fungovala disciplinovaná, agresivní obrana a rychlé protiútoky. Když jsme si v poločase rozebrali první půli, podařilo se nám po přestávce vstoupit velmi úspěšně do další části zápasu a utrhli jsme se dokonce na desetibrankový rozdíl. Soupeř sice v závěru ještě výsledek lehce zkorigoval, ale my už zápas dotáhli do úspěšného konce a osmibrankový rozdíl hovoří za vše,“ doplnil Sabadka.

Oslavy titulu pak mohly propuknout i proto, že letos se soutěž starších dorostenek hraje dlouhodobým systémem, podobně jako například česko-slovenská MOL liga žen. „Je to často aplikovaný model i v dalších zemích. Je ovšem náročný na koncentraci během celého roku, kdy si žádný z týmů nemůže dovolit polevit. V této věkové kategorii je to o to náročnější, že týmy mívají užší hráčské kádry a v případě jakéhokoli výpadku v kádru se případné ztráty bodů těžko dohánějí. Pro nás je to o to větší úspěch, že se nám podařilo udržet si kvalitu po celou sezonu a tato silná generace hráček obhájila titul už potřetí za sebou,“ uzavřel trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová, Veronika Dvořáková 3, Barbora Srpová, Adéla Stříšková 9, Kristína Opátová, Nikola Švihnosová 10, Veronika Šípová 3, Adéla Srpová, Kristina Vojtelová 1, Barbora Tesařová 4, Sabrina Novotná, Veronika Mikulášková 1