Starší dorostenky stříbrné v Žirovnici

Poslední přípravou před začátkem jarní části soutěže starších dorostenek byl víkendový turnaj 5 družstev v Žirovnici. Společně s našimi hráčkami se turnaje zúčastnili Zlín, Žirovnice, Ivančice a slovenská Stupava. Ta nakonec turnaj na vzájemné utkání vyhrála právě před našimi hráčkami.

Naše úvodní utkání i celého turnaje jsme odehráli s Ivančicemi. Na hráčkách byla patrná únava po náročném přípravném týdnu a dlouhé cestě, možná právě proto jsme začali vlažně. Ačkoli jsme byli herně lepší než soupeř, nepřesnými přihrávkami v rychlém útoku i postupném útoku se nám dlouho nedařilo převzít kontrolu nad utkáním. V poločase jsme vedli pouze o branku 12:11 a tento stav trval ještě úvodních 10 minut 2. dějství. Pak se nám konečně podařilo odskočit a utkání jsme dovedli k výsledku 25:22.

Zahajovali jsme i 2. hrací den turnaje, tentokrát s domácími hráčkami. Úvod jsme měli znovu vlažný a domácí se i díky publiku statečně drželi, až několik minut před poločasem jsme zpřesnili hru, což se projevilo na poločasovém výsledku 11:7. Ve stejném duchu jsme pokračovali ve zbytku utkání a navýšili náskok na 28:15.

Jako rozhodující se ukázalo utkání se Stupavou. Od úvodu obě družstva působila bojovně, bojovnost ale nemohla nahradit kvalitu, a proto byl stav v 10. minutě 2:2. Podobně vyrovnaný stav se změnil až 10 minut před koncem utkání, kdy hráčky Stupavy vstřelily několik slepených branek, na které jsme nedokázali odpovědět, ztráta 4 branek pro nás byla nesmazatelná. První a poslední body v turnaji jsme ztratili po výsledku 24:26 (12:12). Již v sobotu večer bylo více méně jasné, že prohra se Stupavou rozhodla o našem 2. místě, protože ani naše výhra se Zlínem nás nemohla posunout před Stupavu, i když Zlín Stupavu na úvod turnaje porazil, protože přišel o body v utkání s Ivančicemi.

Našim cílem do utkání se Zlínem bylo získat co největší brankový rozdíl a to se nám v závěru utkání povedlo, i když průběh utkání takový nebyl. Na úvod jsme agresivní hrou v obraně a přesnou střelbou získali rychle vedení a postupně ho navyšovali až na 4 brankový, v polovině byl 3 brankový 14:11. Poté přišel náš výpadek spojený s několik vyloučeními a Zlín se dotál. I přes vyloučení jsme v obraně nepolevili a to se nám vyplatilo, v konci jsme měli více sil a zvítězili 27:23.

Sestava a branky: Novotná, Opátová, Házlová, Benešová, Zemanová 6, Ulbertová 19, Srpová 15, Holečková 3, Šilhavá 9, Maxová, Švihnosová 12, Rubínová 13, Macháčková 1, Ferencová 15, Hrbková 12

Turnaj hodnotíme jako skvělou přípravu před jarní částí ligy starších dorostenek. Navíc jsme se utkali s některými soupeři, které nemáme možnost v soutěži potkávat. Ačkoli jsme jeli v kombinované sestavě mladších a starších dorostenek, nebylo téměř patrné, že spolu hráčky obvykle nehrají a spolupráce byla na velmi slušné úrovni. V závěru turnaje se nám konečně podařilo využívat tlak v 2. vlně rychlého útoku a výrazně jsme zlepšili obranu, která nám především v utkání se Stupavou příliš nefungovala.

Příští utkání odehrají starší dorostenky již tento týden, přesněji ve čtvrtek 1.2. ve Vršovicích a 4.2. doma s Havlíčkovým Brodem.
0185efcc-01be-4fd8-9e1e-ba06d89c1cd5