Starší dorostenky uspěly ve Veselí nad Moravou

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 19:28 (10:14)

Tým starších dorostenek Černých andělů uspěl i ve svém druhém zápase nového ligového ročníku, tentokrát na palubovce silného Veselí nad Moravou. „Naše příprava na tento zápas byla poznamenaná zdravotními problémy některých hráček. I tentokrát jsme proto kádr doplnili mladšími dorostenkami,“ vysvětlil trenér starších dorostenek Peter Sabadka. Přitom mostecký tým čekal velmi silný soupeř, Veselí totiž v prvním kole odehrálo skvělý zápas na Slavii, kde v první půli dokonce vedlo, aby nakonec prohrálo rozdílem pouhých dvou branek. Starší dorostenky Černých andělů proto odjížděly na soupeřovu palubovku s tím, že soupeř bude chtít na domácí půdě ukázat svou sílu a kvalitu.

Měli jsme dobrý vstup do utkání, opět nám zafungovala obrana ve spolupráci s brankářkami a už v první půli jsme si vypracovali až pětibrankový náskok. Ten se nám následně podařilo ještě navýšit a mohli jsme postupně rozložit vytíženost hráček na celý kádr. Děvčata za svůj výkon zaslouží pochvalu, že utkání zvládla. Prezentovali jsme se hrou, která má sice některé nedostatky, ale povedlo se nám zúročit velmi důležité aspekty, kterými byla zodpovědnost a vůle po vítězství,“ uzavřel trenér Sabadka.

Sestava a branky DHK Baník Most: Zemanová 4, Dvořáková 6/1, Srpová, Stříšková 7, Holečková , Opátová, Švihnosová 5, Vojtelová 1, Kroftová 1, Borlová, Tesařová 4, Benešová.