Starší dorostenky v přímém souboji o první místo s DHC Plzeň opět vítězně

O víkendu došlo k přímému souboji a první místo v západní skupině 1. lidy st. dorostu s DHC Plzní, která byla v těsném závěsu za našimi dorostenkami s jedninou porážkou právě s námi v podzimní části.
Děvčata se připravovala na toto utkání svědomitě s vědomím, že to bude velmi těžký zápas, kdy nám soupeř nenechá nic zadarmo a popere se o možnost soutěž dorostu v Čechách vyhrát a tím i hrát po základní části o titul mistra ČR.

Úvod zápasu se potýkal s nervozitou, ale vysokým nasazením, kdy jsme ve druhé minutě otevírali skóre utkání a dostali se do vedení, dokonce na 3:0 v páté minutě, kdy i zároveň poprvé skóroval soupeř na 3:1. Rozdíl 2 až 3 branek se nám dařilo držet do 17-té minuty, avšak pak soupeř 3-mi góly během 3 minut srovnal utkání a ve 21. minutě bylo najednou skóre 8:8. Do 25 minuty bylo stále skóre vyrovnané (9:9), ale stejným úprkem, tentokrát z naší strany v podobě 3 gólů po sobě, jsme opět soupeři odskočili na rozdíl 3 branek (12:9) a do šaten jsme odcházeli za stavu 12:10.

Druhý poločas se střídal s 2 až 3 brankovým rozdílem, ve kterém jsme soupeři nedovolili ani jednou srovnat utkání a postupně jsme doputovávali do celkového vítězství 29:25 a tím i potvrzení vedoucí pozice ligy a jistou účast v boji o mistra republiky s prvním týmem z východní části (z Moravy), ve které však ještě není jasno, kdo jím bude (chybějí dohrát ještě 3 kola a je tam několik adeptů).

Zápas měl velmi vysokou kvalitu s prvky moderní házené. Soupeři musíme sklonit poklonu za předvedený výkon a zároveň dát dík, že i v dorostenecké kategorii mohou být zajímavá utkání na vysoké úrovni.

Děvčata musím pochválit za předvedený výkon, maximální koncentraci a nasazení včetně povzbuzující lavičky.

DHK Baník Most vs. DHC Plzeň 29:25 (12:10)

Sestava: A. Ulbertová 2, V. Dvořáková 1, B. Srpová, A. Stříšková 8, T. Scheithauerová, L. Jungová 3, K. Pourová, N. Švihnsová 1, V. Šípová 7, V. Hošková, T. Eksteinová 4, L. Macháčková 1, N. Házlová, V. Mikulášková 2.