Starší dorostenky vstoupily do jarní části soutěže úspěšně

Starší dorostenky DHK Baník Most odstartovaly jarní část sezony úspěšně, na hřišti Kobylis vybojovaly výhru 26:14 (11:8).

Celý zápas byl z naší strany trochu rozháraný, protože Kobylisy hrály házenou, kterou my hrát úplně nechceme a trochu jsme se jejich stylu hry přizpůsobili. Trvalo nám zhruba čtyřicet minut, než jsme začali hrát to, co potřebujeme. Pravda je, že jsme do naší hry zařadili věci, které jsme chtěli vyzkoušet a pro hráčky byly nové, možná i proto to z naší strany bylo trochu kostrbaté,“ shrnul výkon svého týmu trenér starších dorostenek Martin Spuchlák.

Pochvalu za svůj výkon si podle trenéra zaslouží brankařky, velmi dobře fungovala spolupráce s obranou a pouhých čtrnáct obdržených branek je velmi slušný výsledek. „Je před námi ale ještě hodně práce, je vidět, že to byl první zápas jarní části sezony. Hráčky reagují jinak v přípravných zápasech a v soutěžních utkáních, i když hrajeme se soupeři ze spodní části tabulky. Obecně se dá ale říct, že je na našem výkonu znát pokrok, zejména v obraně, které jsme se během přestávky věnovali intenzivněji,“ uzavřel trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová 2, Michaela Mauleová, Adéla Krbcová, Kateřina Šilhavá 3, Adéla Pokorná 4, Melani Jagodič 1/1, Kateřina Pavlíková 2, Adéla Srpová, Andrea Rudincová 7/2, Jana Kašparová, Barbora Kroftová, Marie Poláková 4, Barbora Hrbková 3, Markéta Rubínová.