Starší dorostenky vyhrály 1. ligu západ a jsou po roce opět ve finále o titul mistra ČR

Starší dorostenky o víkendu v domácím zápase vstoupily do posledního zápasu základní části 1. ligy západ a jak tomu náhoda přispěla, byl to zároveň zápas prvního (týmu DHC Plzeň) a druhého týmu (našich děvčat). Naše děvčata věděla, pokud chtějí postoupit do finále a obhajovat titul, musí vyhrát rozdílem třech a více gólů (v podzimním zápase jsme v Plzni prohráli ve velmi oslabené sestavě 15:13, kdy jsme díky přeložení zápasu ze strany Plzně museli odjet bez části opor týmu hrajících EHF CUP s doplněním o mladší dorostenky).

Do nedělního zápasu jsme vstoupili úvodní brankou ve druhé minutě (A. Stříšková) a ve 4. minutě B. Tesařovou, soupeř poprvé skóroval až v 5. minutě 2:1 a rozdíl jedné branky se přeléval až do 8. minuty, od které jsme odskočili třemi brankami na vedení 7:4 (12. minuta). Soupeř se však držel stále na dosah 2-3 branek, kdy jsme však pasáž posledních 6-ti minut vyhráli 5:2 a šli do šaten s náskokem za stavu 15:10.

Do druhého poločasu jsme šli s taktikou vycházet z agresivní obrany a rychlou první a druhou vlnou. Úvod se nám však velmi nevydařil (technické chyby, neproměněný 7. hod apod.) a díky 6-ti gólům soupeř obrátil skóre zápasu ve svůj prospěch, kdy i poprvé ve 41. minutě v utkání vedl (15:16). Tušili jsme v tu chvíli, že musíme zapnout na patřičné obrátky a hrát důsledně v obraně a být v koncovce důraznější. Sprcha 6-ti branek soupeře v řadě nám vehnala o to větší chtíč po vítězství a děvčata zařadila na svou standardní rychlost a pasáž posledních 19-ti minut zápasu zcela ovládla poměrem 10:1 a tím i potvrdila své kvality, které se vždy nejvíce ukazují u velkých týmů v posledních desetiminutovkách zápasu a do šaten a zároveň i postupem do finále odešla s vítězstvím 25:17.

V utkání ukázala děvčata své morální schopnosti, zvláště když jsme museli odehrát utkání ve 4 spojkách, a to včetně za pomoci Sáry Kovářové. Bohužel naše spojkové řady byly oslabeny o dlouhodobě zraněné hráčky V. Šípovou a B. Hrbkovou a s čerstvě zraněnými hráčkami L. Macháčkovou a B. Srpovou. I za tato děvčata naše družstvo bojovalo a řádně se se základní částí ligy vypořádalo.

Nyní nás čeká samotné finále o titul mistra republiky s vítězem Moravské části soutěže Sokolem Poruba, které se hraje pohárovým způsobem, kdy začínáme první utkání v domácím prostředí hned tento víkend v neděli (13.5.) v čase, který ještě upřesníme na našich stránkách (předpoklad je 14:30). Tímto je to zároveň i pozvánka pro všechny fanoušky, která vás, věříme, vytáhne do haly k naší podpoře.

1. liga starších dorostenek západ: DHK Baník Most vs. DHC Plzeň 25:17 (15:10)

Sestava a branky týmu: B. Tesařová 2, A. Ulbertová 3/1, V. Dvořáková 5, A. Stříšková 5, K. Opátová, N. Švihnosová, M. Rubínová 1, T. Eksteinová 5, P. Ferencová, S. Kovářová 4, L. Macháčková, N. Házlová, S. Novotná, V. Mikulášková.