Starší dorostenky vyrážejí do boje o Česko-slovenský pohár

Mistrovské starší dorostenky Černých andělů vyrážejí v pátek brzy ráno na Slovensko, kde až do neděle budou bojovat o Česko- slovenský pohár.

Česko-slovenský pohár je konfrontace dvou nejlepších týmů z Česka a Slovenska. Je to určitě dobrá myšlenka, protože navazuje na MOL ligu, kde mají možnost se střetávat české a slovenské týmy v ženské kategorii,“ uvedl trenér starších dorostenek Peter Sabadka.

České starší dorostenky budou v turnaji reprezentovat mistrovský DHK Baník Most a jejich finálové soupeřky z Poruby. Slovensko budou v poháru zastupovat týmy starších dorostenek Prešova a Trenčína. Zajímavostí je, že o slovenském mistrovi, kterým se stal Prešov, se rozhodovalo v posledním kole soutěže, kdy Prešovanky hrály doma právě s Trenčínem.

Hraje se systémem každý s každým, my nastoupíme ke svému prvnímu utkání v pátek v podvečer, kdy nás po krátké době čeká opět Poruba. V sobotu se střetneme s týmem Trenčína a v neděli hrajeme proti slovenskému mistrovi z Prešova,” doplnil trenér.

V loňském roce vybojovaly starší dorostenky v Česko-slovenském poháru druhé místo, vítězem se stal tým Michalovců, Černým andělům ale chyběly čtyři klíčové hráčky, které musely z turnaje odcestovat, aby se mohly zapojit doma do ligového finále žen. O Česko-slovenský pohár budou na Slovensku bojovat také týmy mladších dorostenek.