Starší dorostenky začaly druhou část sezony vítězně

První zápas v odvetné části ligového ročníku už za sebou mají i starší dorostenky Černých andělů. A na úvod si připsaly vítězství v Otrokovicích, které dokázaly porazit desetibrankovým rozdílem 32:22 (17:7).

Na našem výkonu byla ze začátku znát dlouhá herní pauza, zejména zpočátku byl náš výkon trochu kostrbatý, proto se soupeři dařilo držet s námi krok. V úvodu zápasu jsme předvedli řadu nedůsledností a nepozorností a dostávali laciné góly, naopak se nám nedařilo proměňovat šance. Změnili jsme proto obranný systém, zvýšili tempo, začali být razantnější a dynamičtější a povedlo se nám odskočit soupeři na poločasový desetibrankový rozdíl,“ komentoval výsledek Peter Sabadka, trenér starších dorostenek mosteckého Baníku.

V další části utkání pak dostaly prostor i mladší hráčky a povedlo se jim náskok udržet až do konce zápasu. „S konečným výsledkem můžeme být spokojení, ačkoli stále ještě máme na čem pracovat, zejména na herní souhře. Nesmíme zapomínat na to, že po více než roční pauze se na palubovku po zranění vrátila Veronika Šípová, která v zápase podala optimální výkon. Stejně tak za pozitivum považuji, že se do hry zapojily i mladší hráčky,“ doplnil trenér.

Další utkání čeká starší dorostenky už v neděli 3. března, tentokrát na domácí palubovce v mostecké sportovní hale od 16:00 hodin hostí tým Veselí nad Moravou.Veselí je zkušený tým, kde má řada hráček kontakt s A družstvem žen, takže se určitě bude jednat o zajímavý, dramatický zápas,“ uzavřel Peter Sabadka.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová 4/2, Barbora Srpová 2, Adéla Krbcová, Natálie Holečková 1, Kristína Opátová, Kateřina Šilhavá 1, Nikola Švihnosová 9/2, Veronika Šípová 8/3, Kristina Vojtelová 3, Barbora Kroftová, Barbora Tesařová 4, Natálie Maxová, Sabrina Novotná, Vendula Benešová.