Starší dorostenky začínají jarní část sezony v Kobylisích

Zatímco ženský tým Černých andělů bude v neděli na domácím hřišti bojovat o body v evropském poháru, týmy starších a mladších dorostenek vyrážejí k utkání ve svých ligových soutěžích, tentokrát na hřišti Kobylis.

Těšíme se na naše první soutěžní utkání a očekáváme, že ligové jaro bude lepší, než byl podzim. Příprava probíhala standardním způsobem v domácím prostředí, absolvovali jsme dvě přípravná utkání s německými ženskými týmy z 5. ligové soutěže a oba vítězně,“ nastínil trenér mosteckých starších dorostenek Martin Spuchlák. Do přípravy se podle jeho slov zapojily i hráčky, které jsou v širším kádru ženského týmu Černých andělů.

Do Kobylis jedeme jako favorit, první vzájemné utkání jsme vyhráli a rádi bychom na tento výsledek navázali. Obecně ale chceme ve druhé části sezony bojovat o druhou příčku v tabulce, což by nám umožnilo startovat v Česko-slovenském poháru,“ doplnil trenér.

Tým starších dorostenek odjíždí do Kobylis v nejsilnější možné sestavě. „Jako většinu týmů nás trochu potrápila chřipka, ale měli jsme dostatek času, aby se hráčky zotavily a dnes jsme kompletní, do týmu se vrátily i hráčky po zraněních, takže máme dostatečně široký kádr, abychom všechny zápasy zvládli, aniž bychom si museli vypomáhat hráčkami z mladšího dorostu a všechna děvčata tak dostanou v zápase dostatek prostoru,“ uzavřel trenér.

Utkání starších dorostenek DHK Baník Most začíná v Kobylisích ve 12:00 hodin. Mladší dorostenky odehrají svůj zápas proti stejně starým soupeřkám v Kobylisích od 14:00 hodin. Ženský tým Černých andělů hraje v neděli 9. února na domácí palubovce v rámci Poháru EHF proti maďarskému DVSC Schaeffler od 19:00 hodin.