Starší dorostenky začínají souboj o titul v Hodoníně tuto neděli

Starší dorostenky Mostu letos ovládly západní část ligy a nyní už je čeká jen závěrečný souboj o titul s vítězem východní části soutěže. Tím se stal Hodonín a právě na jeho palubovku mostecké hráčky zavítají k prvnímu vzájemnému zápasu v neděli 14. května. Do bojů o titul se tak dostávají dva týmy nepodporované Českým svazem házené.

„Pro nás je Hodonín poměrně neznámý soupeř, bude to pro nás vůbec první vzájemné měření sil, ačkoli samozřejmě nějaké informace o soupeři máme a víme, že v jeho kádru hraje i několik reprezentantek,“ říká trenér mosteckých dorostenek Radek Maděra.
„Celá východní skupina soutěže má několik silných týmů, ať už Zlín, Olomouc nebo právě Hodonín. Když se hraje o titul, je už znát větší kvalita týmů a i když soupeře příliš neznáme, víme, že nesmíme nic podcenit a budeme muset odmakat celých šedesát minut, nevypustit jediný míč. Abychom vyhrály, budeme na hřišti muset nechat všechno,“ říká Veronika Mikulášková, jedna z opor mosteckého dorosteneckého týmu, ale také hráčka se zkušenostmi z nejvyšší ženské soutěže.

Veronika Mikulášková a Linda Jungová v zápase s Plzní

Veronika Mikulášková a Linda Jungová v zápase s Plzní

A její slova potvrzuje i Linda Jungová, další z hráček, která má na svém kontě několik utkání v dresu ženského týmu Černých andělů. „I když je pro nás Hodonín tým, proti kterému jsme nikdy nehrály, v přípravných turnajích jsme se potkaly se Zlínem, který skončil na druhém místě východní části soutěže a ten dokázal Hodonín porazit. Takže víme, že jde o tým, nad kterým jde zvítězit. Pro mě osobně je tohle finále navíc i poslední v dorostenecké kategorii a samozřejmě bych ráda tuhle část své kariéry zakončila titulem,“ doplnila Linda Jungová.

Na finálové souboje se ale dorostenecký tým připravuje víceméně standardně „Snažíme se trénovat každý den, důraz klademe na ty herní prvky, ve kterých je náš tým silný. Jde nám především o to, abychom podali co nejlepší výkon, jaké jsme předváděli během celé sezony,“ připomněl trenér s tím, že po zdravotní stránce je na tom jeho tým dobře a na zápas je připraven odjet v nejsilnější možné sestavě. „Do brány se vrací Sabrina Novotná, která byla v podzimní části soutěže jednou z hráček, která měla podíl na tom, že jsme skončili na vrcholu tabulky. V jarní části nás naopak dobře jistila v bráně Naty Házlová. Rozhodně ale doufáme, že o našem výkonu rozhodne kolektivní výkon celého našeho kádru,“ dodal trenér.

Adéla Ulbertová v zápase s Plzní

Adéla Ulbertová v zápase s Plzní

„Budeme se snažit vyhrát oba zápasy, jak ten nyní v Hodoníně, tak ten o týden později na domácí palubovce. Doufám, že mi vydrží střelecká forma z posledních dvou utkání, rozhodně se budu snažit střílet jako v předešlém zápase, ale hlavně doufám, že nám to vyjde jako týmu a společně vybojujeme titul,“ říká Adéla Ulbertová, autorka sedmi mosteckých branek z posledního utkání a jedna z mladých nadějí dorosteneckého týmu Mostu.