Starší dorostenky zůstávají i po zápase se Zlínem bez porážky

Starší dorostenky ani v dalším zápase nezaváhaly a na domácí palubovce v neděli 7. dubna zdolaly tým Zlína 27:18 (14:7).

Měli jsme velmi dobrý začátek zápasu a v nějaké čtrnácté minutě utkání už jsme si vytvořili poměrně významný náskok. Jak se tým na palubovce postupně prostřídal, trochu jsme vypadli z rytmu hry, což ale nemělo vliv na výsledek, který už v poločase dělal rozdíl sedmi branek,“ komentoval výsledek trenér starších dorostenek Peter Sabadka.

Zápas podle trenéra přesně splnil to, co od něj mostecký tým čekal. „Děvčata na palubovce odvedla, co měla, udržela náskok, který jsme si hned na začátku zápasu vytvořili. Opět jsme rozložili zátěž na celý kádr, daří se nám zapojovat všechny hráčky do dění na hřišti a je už jen na nich, jak se následně v zápase prezentují. Samozřejmě jsou rozdíly v individuálních výkonech, ale to je naprosto běžné. Za svůj výkon v utkání proti Zlínu si všechny hráčky zaslouží pochvalu, podařilo se nám velmi dobře zvládnout zápas s poměrně silným soupeřem a paradoxně se nám ve starším dorostu dařilo dobře bránit a eliminovat hráčky, které pak v podvečerním zápase dělaly problémy obraně ženského A družstva,“ dodal trenér.

Starší dorostenky DHK Baník Most tak i nadále zůstávají neporažené. V tomto týdnu mají v rámci své ligové soutěže volno, další domácí utkání je čeká v neděli 28. dubna, kdy na domácí palubovce budou hostit pražskou Slavii.

Sestava a branky DHK Baník Most: Markéta Zemanová 1, Veronika Dvořáková 6/5, Barbora Srpová, Adéla Stříšková 2, Kateřina Šilhavá, Nikola Švihnosová 4, Veronika Šípová 5, Adéla Srpová, Kristina Vojtelová 2, Barbora Kroftová 3, Barbora Tesařová 4, Adéla Krbcová, Sabrina Novotná, Veronika Mikulášková.