Starší dorostenky zůstávají neporažené

Mostecké starší dorostenky si stále udržují neporazitelnost. I po víkendovém utkání v Olomouci, kde vyhrály 26:14 (15:7).

Jsem moc rád, že se nám podařilo zvládnout zápas na horké půdě Olomouce, která je navíc i tréninkovým centrem mládeže. Naše hra byla založena na velmi dobré obraně, v útoku se nám naopak dařilo dobře prostupovat soupeřovou obranou, měli jsme velmi dobrou první vlnu protiútoku a vyvíjeli jsme na hráčky Olomouce velký tlak, takže se jim nedařilo dostávat do pozic,“ vysvětlil trenér starších dorostenek Peter Sabadka.

Tentokrát se starším dorostenkám dařilo překonávat i šikovnou brankářku Michaelu Poláškovou, která má zkušenosti i z MOL ligového týmu Olomouce a juniorské reprezentace. V domácím utkání dorostenek Černých andělů s Olomoucí byla pro mostecké hráčky v brance hostů velkou překážkou. „Ve druhé půli zápasu jsme mohli dát šanci i mladším hráčkám, které se rovněž velmi dobře předvedly. Celkově mohu být s naším výkonem v Olomouci velmi spokojen. Je skvělé, že se nám i nadále daří vítězit, naposledy jsme prohráli na podzim roku 2017 těsně v Plzni. Naše aktuální výkony mohou být hezkou pozvánkou na nadcházející domácí zápas proti Zlínu, který hrajeme v neděli 7. dubna,“ doplnil trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Adéla Pokorná, Markéta Zemanová, Veronika Dvořáková 3, Adéla Stříšková 9, Kristína Opátová, Kateřina Šilhavá 2, Nikola Švihnosová 8/3, Veronika Šípová 1, Kristina Vojtelová 2, Michaela Mauleová, Adéla Borlová, Barbora Tesařová, Adéla Krbcová 1, Sabrina Novotná.

Utkání starších dorostenek DHK Baník Most proti HC Zlín začíná v mostecké sportovní hale v neděli 7. dubna od 12:00 hodin.