Starší dorostenky zůstávají neporažené

Starší dorostenky Baníku Most zakončily podzimní část své soutěže výhrou nad Jindřichovým Hradcem 32:27 (18:13) a přezimuji na špici tabulky.

Trenér Peter Sabadka ale našel na výkonu svých svěřenek dost nedostatků. „S výsledkem samozřejmě spokojený jsem, s předvedenou hrou už méně. V obraně jsme byli děraví, prohrávali jsme hodně soubojů a ve hře jedna na jednu nám soupeřovy hráčky dělaly potíže. Chyběla nám koncentrace, a když se nám podařilo v úvodu utkání odskočit na rozdíl čtyř branek, příliš jsme se uspokojili a najednou jako bychom nehráli důležitý zápas, ale jen dohrávali konec sezony. Je dobře, že jsme vyhráli, výkonnostně jsme na tom dobře, jen nám tentokrát kvalita trochu unikla, byli jsme velmi pasivní v defenzivě. Těžko říct, zda svou roli nehrálo také to, že se hraje na začátku týdne a děvčata měla i delší pauzu,“ komentoval výsledek trenér.

S celkovým vývojem podzimní části ligy starších dorostenek je ale Peter Sabadka spokojený. Jeho tým od začátku sezony ani jednou neprohrál a v tabulce přezimuje na špici. „V tomto ohledu panuje z mé strany spokojenost, podařilo se nám do kádru zakomponovat i mladé hráčky, daří se nám, jsme dominantní. Čeká nás teď delší pauza, ale máme na čem pracovat. U některých hráček popracujeme na kondiční sféře, u některých potřebujeme zapracovat i na technicko – taktických činnostech. V přípravě se budeme soustředit na to, abychom dokázali lépe spolupracovat mezi sebou i s pivotem, vyhrávat souboje, být v nich efektivní. Na přípravu máme dost času, jsme relativně zdraví, takže bychom měli vše zvládnout. A vánoční svátky se nám hodí i k tomu, abychom také trochu načerpali novou energii do další části sezony,“ dodal trenér.

Sestava a branky DHK Baník Most: Veronika Dvořáková, Barbora Srpová 4, Adéla Stříšková 7/1, Natálie Holečková, Kristína Opátová, Kateřina Šilhavá, Nikola Švihnosová 7/1, Kristina Vojtelová 5, Viktorka Hošková, Barbora Kroftová, Adéla Borlová, Barbora Tesařová 5/1, Vendula Benešová, Veronika Mikulášková 4/0.