Startuje MOL liga, Černí andělé začínají na Slovensku

Už o víkendu startuje nejvyšší ženská házenkářská soutěž, česko-slovenská MOL liga. A Černí andělé svůj první zápas odehrají v sobotu 31. srpna na palubovce nováčka soutěže z Dunajské Stredy.

Abych byl upřímný, my se nijak speciálně nepřipravujeme na začátek ligové soutěže. Celé léto se naplno koncentrujeme na tréninky, kde stále pilujeme herní projev, kterým bychom se chtěli prezentovat a chceme si jej držet po celou sezonu,“ vysvětlil trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

Černí andělé to mají na úvod sezony o to těžší, že se připravují i na kvalifikační turnaj Ligy mistrů, který na své palubovce hostí 7. a 8. září. „Nepřipravujeme se proto na konkrétního soupeře, máme jasnou představu o tom, co chceme hrát. Na to se chceme soustředit, a pokud budeme držet tempo hry a dodržovat to, co si řekneme, měl by to být vlastně recept na každého soupeře v lize. Času na dopilování veškerých detailů je málo, takže zápas v Dunajské Stredě bereme jako jakousi důstojnou zkoušku a prověrku před kvalifikačním turnajem Ligy mistrů v Mostě. Dunajská Streda je pro nás podobně neznámý soupeř jako náš kvalifikační protivník Rocasa Gran Canaria, ačkoli nějaké informace samozřejmě k dispozici máme. Na Slovensku se navíc očekává poměrně bouřlivá divácká kulisa, na kterou se velmi těšíme,“ doplnil trenér.

V prvním ligovém zápase na Slovensku by se měl představit kompletní kádr Černých andělů, který absolvoval letní přípravu. Poslední přípravný zápas, který mostecké hráčky absolvovaly, byl o uplynulém víkendu v Praze, kdy Černí andělé porazili čtvrtý tým švédské ligy Somby Skövde v poměru 26:25. „Ještě tři minuty před koncem jsme dokonce vedli 25:21, ale netaktizovali jsme a rozhodli se hrát až do posledních minut stejně, možná kdybychom se rozhodli taktizovat, mohli jsme zvítězit vyšším rozdílem. I tak se ale jedná o dobrý výsledek, se kterým jsme spokojeni. Důležité bylo, že se do hry dostaly všechny hráčky, každá byla vytížena stejně, vyzkoušeli jsme si některé prvky, které ještě nemáme zcela natrénované, líbilo se mi, že hra měla emoce a náboj. Celkově nám tento zápas ukázal, že jdeme správnou cestou,“ uzavřel Jiří Tancoš.