Strašně moc se těším znovu do hry, říká Lucia Mikulčík

Po roční pauze způsobené mateřskými povinnostmi se na palubovku v dresu Černých andělů vrací také kapitánka Lucia Mikulčík. Před domácím publikem se představí už v sobotu 1. září v utkání proti Prešovu. Jak moc se těší, ale také jaké další povinnosti jí v následujících dnech čekají, prozradila v krátkém rozhovoru.

Nejde začít jinak než otázkou, jak se těšíte znovu do hry?

Strašně moc. Už na tréninku jsem děvčatům připomínala, že v sobotu nás čeká zápas. Jsem hodně natěšená, i když ještě úplně nevím, co čekat. Začnu zlehka, jsou tam mladší děvčata, já budu spíš takový ten podpůrný článek a možná až ve chvíli, kdy mne trenér vypustí na palubovku, se budu snažit nějak zapracovat do týmu.

momi13

Po delší pauze jste měla dost náročnou přípravu, jak dlouho jste vlastně nehrála?

Teď je to přesně rok, co jsem nehrála. Po takové době samozřejmě ještě všechno není podle mých představ. Ale myslím, že kondičně to není až tak špatné, herně to není ještě úplně ono, ale myslím, že postupem času i s přibývajícími tréninky se budu zlepšovat.

V čem bude sobotní zápas s Prešovem jiný než ty, co jste s týmem odehráli v létě?

Pro nás příprava není záležitost výsledků, soustředíme se na souhru, sledujeme, jak tým šlape, co hapruje. Teď ale začíná liga, první zápas je vždycky zvláštní, má to svůj specifický náboj. Nikdo moc neví, co má od ostatních očekávat, prakticky všechny týmy prošly nějakými změnami, obměnily se. Pro nás je určitě dobře, že začínáme doma, před domácím publikem hraju ráda a samotnou mě zajímá, jak si poradíme s Prešovem, s čím k nám přijede.

mozv10

Trochu jste to už nakousla, jaké to je, vracet se do výrazně proměněného týmu?

Náš tým se omladil, ale já to vidím celkem pozitivně. Každé družstvo potřebuje jednou za čas projít generační obměnou. Je samozřejmě potřeba čas, aby si všechno správně sedlo. Máme velmi šikovné hráčky, kterým nebylo ještě ani dvacet let, i na to bychom měli koukat. Musí se ještě trochu zbavit strachu, přece jen je to pro ně větší tlak, než třeba v dorosteneckých kategoriích, ale když se jim to povede a na palubovce ze sebe vydají všechno, co v nich je, rozhodně se máme nač těšit.

A nemáte strach, že se vám rodí konkurence?

Já jsem to takhle nikdy nevnímala. Když někdo něco umí lépe, snažím se to napodobit, naučit se to a zlepšit se, ale že bych někoho brala jako svou konkurenci, to ani nemá význam. Vždyť jsme jeden tým, a pokud chceme být úspěšní, musíme táhnout za jeden provaz. Zdravé soutěžení samozřejmě není nic špatného, ale vzájemná nevraživost nikam nevede.

Vás ale čekají i jiné, než házenkářské povinnosti. S týmem se objevíte na akcích, které pořádají partneři Černých andělů…

To je pravda, proto bych také chtěla pozvat všechny, kdo budou mít čas a chuť, aby 7. září dorazili na Benedikt, kde od 15:00 hodin pořádá Autosalon Most, jeden z partnerů klubu, Dětský den. A určitě se tam objeví i celý kompletní A tým Černých andělů a budeme mít autogramiádu. Atrakcí a vyžití tam bude samozřejmě mnohem víc, program je naplánovaný až do šesté hodiny večerní. Potkat se s námi ale budete moci třeba na Dni otevřených dveří Dopravního podniku a následně i na Mosteckých slavnostech.