Tereza Chmelařová: K soupeřům přistupujeme se zdravým sebevědomím, pokorou a respektem

Mostecké házenkářky čeká o víkendu těžký soupeř z Veselí nad Moravou. Přitom jednou z opor Černých andělů je již pár let Tereza Chmelařová, které právě ve Veselí s hráčskou kariérou začínala. Jak na své bývalé působiště vzpomíná a je se svými bývalými spoluhráčkami v kontaktu? A jak vidí letošní interligové šance Mostu? I na to přišla řeč v následujícím rozhovoru.

Máte za sebou působení ve Veselí, kam o víkendu s Černými anděly vyrážíte. Jak dlouho jste tam hrála a vzpomenete si dnes ještě na své tamní působení? Jste se svými bývalými spoluhráčkami stále v kontaktu a je některá z nich doposud v sestavě Veselí?

Ve Veselí jsem působila především v dorostu a poté od roku 2007 zhruba pět let v A týmu. Se dvěma bývalými spoluhráčkami jsem pořád v úzkém kontaktu, každoročně spolu dokonce vyrážíme na dovolenou. Další hráčkou, se kterou jsem stále v kontaktu, je Lucia Mikulčík, za kterou jsem strašně moc ráda. Kádr Veselí se ale od doby, kdy jsem tam působila, hodně obměnil a omladil, z bývalých spoluhráček v současné době nehraje asi nikdo.

Černí andělé už za sebou mají účinkování v Evropském poháru, vy jste byla jednou z těch, kdo nastupoval i ve chvílích, kdy tým postihla zranění a potýkal se s nemocemi. Jak jste si vůbec pohár užila?

H25

Pohár pro mne byl velkým sportovním oživením a moc jsem si ho užila. Myslím, že kdyby nás nepostihla zranění a nemoci, všechno by vypadalo úplně jinak. I tak jsme do každého pohárového zápasu daly maximum, co jsme mohly. Je fajn, že si pohár zkusily také mladé hráčky.

Momentálně mostecký tým vede interligovou tabulku, probíráte se spoluhráčkami, zda se bude hrát o titul nebo tyhle věci příliš neřešíte?

Mostecký tým má vždycky ty nejvyšší ambice, proto je důležité mít za sebou v tabulce co nejvíce družstev. A být na prvním místě v tabulce je aktuální téma od začátku každé sezóny.

Po papírově slabších soupeřích teď přicházejí na řadu ti hodně silní, jak si na ně věříte a jste přesvědčená, že Most nikomu nedá ani bod?

Kdybychom si nevěřily my, tak kdo jiný. Podle mě je to kombinace zdravého sebevědomí současně s dávkou pokory a respektu k soupeři.

S18

Když jsem procházel starší rozhovory, říkala jste v nich, že před příchodem do Mostu jste si chtěla od házené odpočinout, ale nabídce z mistrovského týmu jste neodolala. Ani jednou jste za ty roky nezalitovala, že jste do Mostu přišla?

Litovala jsem párkrát, když jsem byla unavená z práce po cestě autem domů z tréninku. Vážně jsem to ale nikdy nemyslela.

To jste mi trochu nahrála, protože vy patříte k hráčkám, které v Mostě nebydlí a na tréninky dojíždíte. Nestěžuje si rodina, že většinu času trávíte na cestách a naopak spoluhráčky, že se spolu pořádně nevidíte?

Rodina si zvykla a je ráda, že dělám, co mne baví. To, že nejsem tak často se spoluhráčkami, mne mrzí. Snažím se jim to proto kdykoliv je to možné vynahradit a čas s nimi trávit naplno.

Když se zrovna nevěnujete házené, co máte nejraději? A je jedno jestli se jedná o sport, nebo cokoli jiného.

V sezóně ráda odpočívám pasivně a mimo sezónu ráda cestuji s přáteli.

A prozraďte na závěr, proč by si měl správný sportovní fanoušek vybrat právě házenou a přijít fandit Černým andělům?

V klidu, v teple, v pěkné hale se kouknete na spoustu hezkých akcí v podání hezkých holek. Přitom je vysoká pravděpodobnost, že si víckrát během zápasu zakřičíte gól. A možná se navíc na konci sezony budete moci zúčastnit oslav mistrovského titulu