Třetí ztráta mladších dorostenek

Mladší dorostenky zakončily podzimní část 1. ligy těsnou prohrou se Slávií Praha, i když většinu utkání vedly. Celé utkání bylo vyrovnané, i když se v 1. poločase dařilo více mosteckým hráčkám. Skvěle chytala J. Kašparová, která si v celém utkání připsala 24 zákroků, čím držela šance na vítězství opravdu dlouho, k čemuž jí pomohla dobře fungující obrana a velmi slušné proměňování útoků. Všechny brankové výpadky nebyly delší než 4 za sebou jdoucí útoky, a tak si domácí hráčky užívaly poločasové vedení o 3 branky 13:10. Do 2. poločasu si domácí hráčky odnesly dostatek sil, protože se i tentokrát podařilo rozložit zátěž na všechny hráčky. Do 40. minuty se náskok příliš neměnil, po 40. minutě postihl domácí velký výpadek včetně 2 neproměněných sedmimetrových hodů a celkově 10 útoků bez vstřelené branky. Rozložení sil v utkání se převážilo na stranu Slávie, která získala 2 brankový náskok, který dokázaly hráčky Mostu dorovnat. V samotném závěru ale přišly další drobné výpadky, které umožnily hráčkám Slávie vrátit se do vedení, které v posledních minutách udržely a zvítězily 24:26.

“Všechna utkání s týmy ze špičky tabulky jsme herně zvládli velmi dobře. Olomouc jsme jasně přehráli, s Plzní a Slávií jsme hráli podobně, ale nedařilo se nám tak dobře proměňovat. Jednalo se o velmi pěkná a dramatická utkání, kterých jsme během podzimu moc neodehráli. Když se pak podíváme na utkání ve Vršovicích a Porubě, jeví se ztráty bodů doma se Slávií a Plzní jako ne tak bolestivé, jako remíza v Porubě, ten zápas nám vůbec nevyšel. Jarní část sezóny je velmi dlouhá a máme dost prostoru pro to, abychom si některé body vzali zpět, i když všechna těžká utkání hrajeme venku. Zápasy se Slávií jsou vždy vyrovnané, potkávají se nejlepší týmy a hráčky, které v České republice máme a někdy je výsledek i trochu o štěstí. My jsme ho v neděli při zakončení tolik neměli. Máme velkou radost z výkonu některých hráček, které se ukázaly přímo před očima reprezentačního trenéra, že si zaslouží jeho pozornost a mohou být přínosem pro reprezentační družstvo dorostenek, které v létě čeká Mistrovství světa v Číně a další vrcholné akce v Evropě i ve světě. Do jarní části musíme zapracovat na stabilitě našich výkonů, protože právě ta nám ukradla 4 mistrovské body.

Sestava a branky: Jurinová, Kašparová, Macháčková, Pazderová 4, Scheithauerová 3, Pavlíková 3, Jindřichová 1, Schüllerová 3, Rudincová 4, Martinková 5, Šüttöová, Dvořáčková, Behenská, Kapusniaková a Turčanová 1.

Všem rodičům a divákům děkujeme za podporu, atmosféra, kterou vytváříte, je pro nás motivací a odměnou pokračovat v takových výkonech a předvedené hře, jakou tak často oceňujete dlouhým a hlasitým potleskem.. Těšíme se na vás zase v únoru.