Třicet šest branek v písecké síti = výhra mladších dorostenek

Zápas o přední příčky – takto by se dal nazvat zápas našich mladších dorostenek s Pískem. Naše dorostenky byly před tímto zápasem první, Písek o skóre třetí. Diváci se tak měli na co těšit.

2. liga mladších dorostenek: DHK Baník Most – Sokol Písek 36:27 (17:14)

Značným varováním byl páteční zápas starších dorostenek proti stejnému soupeři. A řada hráček ze staršího dorostu působí i v mladším. Za nás nastoupily tři – brankářka Koutenská a hráčky do pole Pourová s Hynešovou.

První útok znamenal i branku v písecké síti, Šípová, ač faulována, dokázala zakončit přesně. I naše první obrana dopadla dobře, nejprve jsme střelu zblokovali, následně předvedla dobrý zákrok Koutenská. Ale v dalším útoku se již píseckým hráčkám podařilo skórovat. V následné šanci byla naše hráčka očividně faulována při střelbě, píšťalky sudích ale mlčely.

A z toho hostující hráčky dokázaly těžit. Tatáž situace se na soupeřícím brankovišti opakovala o chvíli později, ale sudí se opět rozhodli sedmičku nenařídit. Hosté opět svůj útok proměnili. Naštěstí Kluzáčková se Stříškovou dokázaly skórovat.

V sedmé minutě byla faulována Kohutová, Kluzáčková na sedmičce nezaváhala. Dostali jsme se tak do vedení 4:3. To opět zvýšila Tereza Kluzáčková, které se poslední dobou opravdu daří. V dalším útoku ale hráčky Písku nezaváhaly. A i další útok proměnily. V útoku byla držena Šípová, ale opět dokázala i s touto nevýhodou skórovat.

Naše obrana nesla ovoce, Hynešová vypíchla míč, a v samostatném nájezdu nezaváhala. Tatáž hráčka ale ve třinácté minutě faulovala hráčku v proskoku, za což inkasovala dvě minuty a sedmičku k tomu, kterou hosté proměnili. Ale i v oslabení se na křídle zjevila Stříšková, na její dělovku nestihla brankářka reagovat.

Stále jsme byli v oslabení, čehož hosté dokázali znovu využít. Ale dvoubrankové vedení jsme si opět dokázali získat, ze sedmičky dala další branku Kluzáčková. V sedmnácté minutě byla sražena Kohutová, ale v pádu dokázala nasměrovat míč za záda brankářky. To už bylo moc na hostujícího trenéra, který si s velkým naštváním ve tváři vzal time-out.

Ale ani to hostům moc nepomohlo. Nad bloky se pověsila Šumová, která mířila přesně. Hosté kontrovali brankou, jenže na křídle se opět utrhla Kluzáčková, která propasírovala míč za záda brankářky. Následně skórovala i Ulbertová, ale bohužel s přešlapem. Stav 12:10.

Vybojovali jsme sedmičku, kterou proměnila Scheithauerová. K tomu jsme dostali výhodu hráčky v poli, ale ta byla spíš kontraproduktivní, když jsme v přesilovce dvakrát inkasovali. Najednou to bylo o jediný gól. A hůř bylo v pětadvacáté minutě, kdy nás hosté brankově dotáhli. To bylo moc i na trenéra Maděru, který si vzal svůj první time-out v zápase.

Ale hosté trestali naše nepovedená zakončení, dostali se tak poprvé v zápase do vedení. Konečně se nám podařilo skórovat, dokonce dvakrát v řadě. A v obou případech skórovala Hynešová. Opět jsme byli ve vedení. Třicet vteřin před koncem skórovala Šípová a zdálo se, že to bude poslední gól poločasu. Opak byl pravdou, Stříšková vypíchla míč a svůj únik i správně zakončila. Poločas 17:14.

První branku druhé půle vsítili hosté. Za nás jako první skórovala Šípová, jak jinak než v pádu. O minutu později skórovala i Kluzáčková. Hostující hráčky ihned kontrovaly, ale čtyřbrankové vedení nám vrátila Kohutová.

Žlutou kartu dostala Hynešová. Z té se ale záhy staly čtyři minuty v oslabení + o další minutu později karta červené barvy, protože sudího naše střídačka upozornila, že 1 + 2 dvouminutové tresty = červená karta, kterou ale sudí Karolíně neukázal. Pouze ústně ji vykázal na tribunu. Do úniku se v oslabení dostala Kluzáčková, ale ztratila rovnováhu. Šípová se vzepřela nepřízni osudu, a nezadržitelně skórovala. Oslabení jsme tak přestáli bez úhony.

Ve dvanácté minutě byla faulována Šípová, sedmičku jsme ale neproměnili. Hosté se dotáhli na dvě branky, zejména díky našim technickým chybám. Po našem oddechovém času dala svůj další gól kapitánka Šípová. Hosté snížili na 22:20.

Kluzáčková ale opět prostřelila hostující brankářku. Ani Šípová, ač faulována, tváří v tvář brankářce nezaváhala. Tatáž hráčka si troufla na sedmimetrový hod za stavu 24:22. A naštěstí pro nás proměnila. Do konce zbývalo dvanáct minut.

Navíc Scheithauerová propálila brankářku hostí, vedli jsme tak už o čtyři góly. Koutenská se ještě ke všemu opět dostávala do formy. To přispívalo k pohodě celého týmu, navíc nás Stříšková poslala do vedení o pět gólů. Na našich holkách bylo vidět, že chtějí vyhrát, chtějí získat body. Kohutová se Šípovou tak navýšily naše vedení na 29:23.

Naši třicátou branku vsítila Stříšková. A svou desátou branku zaznamenala Šípová ve třiadvacáté minutě. Boudová navíc proměnila sedmičku. Ani Stříšková se nebála zakončit mezi třemi protihráčkami. Kluzáčková následně utekla hostující obraně, načež bez problémů zakončila. Následně se Kohutová zapomněla v útoku, což bylo k užitku, protože jsme ji tam našli. Ona zakončila s přehledem.

V poslední minutě sice hosté skórovali, na naší vysoké výhře to ale nic nezměnilo. Černí andělé tak porazili Písek 36:27.

Sestava a branky Mostu: Koutenská, Házlová – Šípová 10/1, Kluzáčková 8/2, Stříšková 6, Kohutová 5, Hynešová 3, Scheithauerová 2/1, Šumová 1, Boudová 1/1, Nováková, Pourová, Ulbertová, Srpová