Trochu mne překvapily rozdíly mezi jednotlivými týmy v nejvyšší lize, říká Stefanija Miševská

 

Makedonská pivotka Stefanija Miševská patřila k posilám Černých andělů pro letošní sezonu. Aktuálně se vrací na palubovku po zhruba sedmitýdenní absenci způsobené zraněním. Jak se v Mostě zabydlela, ale také na co si tu musela zvyknout, prozradila v následujícím krátkém rozhovoru.

Zajímalo by mne na úvod, jak jste se v Mostě zabydlela? Jste tu spokojená?

Zvykla jsem si celkem rychle, pro mě je důležité, že není potřeba překonávat nějaké zásadní kulturní rozdíly, mentalita Makedonců a Čechů se od sebe nijak radikálně neliší, takže jsem neměla problém si zvyknout. A co se týče přímo života v Mostě, bydlím na docela dobrém místě ve městě, takže i v tomhle ohledu jsem spokojená a nemůžu si stěžovat.

por29

Poměrně dlouho jste se neobjevovala na palubovce, co bylo příčinou?

Byla jsem zhruba sedm týdnů mimo hru, měla jsem zlomený prst na noze. Za normálních okolností by to byla vlastně banalita, ale v mém případě se na to, že jde o zlomeninu, přišlo až později, proto se všechno protáhlo. Ale už je všechno v pořádku, nejde o nic dramatického a neznamená to pro mě žádné omezení. Navíc nedostávám zas až tolik času na palubovce, takže to jde hezky postupně.

Do Mostu jste přišla z Německa, v čem je podle vás největší rozdíl mez německou a českou házenou?

Možná mě trochu překvapila určitá nevyrovnanost mezi jednotlivými týmy v česko-slovenské lize. V Německu prakticky před žádným zápasem nemáte jasného favorita a poslední tým tabulky může klidně porazit lídra soutěže. Tady je situace trochu jiná a rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou větší.

O1

Existuje něco, na co jste v házené nebyla zvyklá, co jste se musela v Mostě naučit?

Hraji na jiné pozici, než jsem byla zvyklá, stávala jsem víc na centru. Tím, jak jsem přišla jako nováček, zabudovali mě do týmu na jinou, než mou původní pozici. A v Mostě máme také úplně jiný koncept obrany, což je také jedna z věcí, na které jsem si musela zvyknout a naučit se. Ale obecně, co se házenkářské stránky týče, jsem v Mostě naprosto spokojená.

Jako cizinka to máte v Mostě o to složitější, že se jen tak nedostanete domů. Jak často se vídáte s rodinou?

Shodou okolností jsem byla doma teď, když jsem byla zraněná, ale viděli jsme se i během Vánoc. Rodiče za mnou byli zhruba v polovině ledna. Mamce se v Mostě líbilo, protože ve srovnání se Skopje, kde žijeme, je Most menší, takže také méně hektický.

Když jsme spolu mluvili poprvé, říkala jste, že ještě nebyl čas se po městě a okolí příliš rozhlédnout, už jste si ho našla?

Našla, po okolí už jsem se trochu rozkoukala, líbilo se mi třeba na Hněvíně, je to opravdu jedno z nejhezčích míst v Mostě.